Regija
TODORIĆ SMIJENJEN, OTKRIVENO KOLIKO DUGUJE ADVOKATIMA, U PRIČU UPLETEN I SLOVENSKI TAJKUN: "Dobio bi značajan novac"
17. Jan. 20260
U okviru Fortenove još posluje niz kompanija kao što su Konzum, Mercator, Jaminica, Sarajevski kiseljak itd. Grupacija je i dalje pritisnuta velikim dugovanjima.
Ekonomija
10. Apr. 2025 10. Apr. 2025
0
Eko Biograd plus, proizvođač povrća, donedavno u vlasništvu Fortenova grupe prodan je beogradskoj firmi Tamiva.
Cijena je naravno ostala tajna, no kako kažu iz Fortenova grupe, poslovni model firme godinama nije bio održiv jer je u zadnjih pet godina kumulirao preko četiri miliona eura gubitaka.
Iz tog razloga, kako tvrde, u firmi nakon posljednjeg branja uroda nije nastavljena proizvodnja. A upravo je tada kulminiralo jer kako kažu u Sindikatu PPDiV, radnici su otpušteni bez ikakve procedure, čak do kraja marta niko službeno nije znao ni da je Eko Biograd prodan Tamivi, izvijestio je Lider.
Naime, sindikat PPDiV je izvijestio novinare da se Uprava Eko Biograda plus oglušila na sve pozive za razgovor o sudbini radnika u toj kompaniji.
Tek sredinom marta sindikat je saznao da je Eko Biograd plus prodan, ali nije mogao doći do informacije kome. Tek krajem mjeseca je u Sudskom registru objavljeno da je novi vlasnik Eko Biograda plus beogradska firma Tamiva te da je novi direktor Miodrag Lazarević.
Fortenova je nekadašnji Agrokor u vlasništvu Ivice Todorića, koji je bio najveća hrvatska i regionalna korporacija.
U posljednje vrijeme došlo je do rasprodaje velikog broja kompanija iz ove grupacije.
Prošlog mjeseca samo objavili da je Badel 1862 kupio kompanije Agrolaguna d.d. iz Poreča i Vinarija Novigrad d.o.o. Prije toga Fortenova je prodala svoje perjanice – kompanije Belje, Vupik i PIK Vinkovci koje je kupila Podravka. Nešto ranije Fortenova je prodala Ledo.
U okviru Fortenove još posluje niz kompanija kao što su Konzum, Mercator, Jaminica, Sarajevski kiseljak itd. Grupacija je i dalje pritisnuta velikim dugovanjima.
Regija
TODORIĆ SMIJENJEN, OTKRIVENO KOLIKO DUGUJE ADVOKATIMA, U PRIČU UPLETEN I SLOVENSKI TAJKUN: "Dobio bi značajan novac"
17. Jan. 20260
Ekonomija
BIVŠI VLASNIK AGROKORA ZATRESAO HRVATSKU: Todorić traži ogromnu sumu novca, OVO su glavni razlozi
30. Okt. 20240
Regija
TODORIĆ OBJASNIO ZAŠTO JE ODUSTAO OD IZBORA: "Ograničili su mi kretanje, a dijelom sam i sam kriv"
27. Mar. 20240
Regija
IVICA TODORIĆ U NEVJERICI NAKON POTEZA HDZ-a: „Drsko, jadno i nisko. Pokušali su mi plagirati čitav izborni…“
08. Mar. 20240
Regija
NAKON INCIDENTA U SRBIJI: Predsjednik poslaničke grupe postavio neugodna pitanja Vučićevoj predsjednici skupštine...
Prije 17 min0
Ekonomija
EKONOMIST ZORAN PAVLOVIĆ UPOZORAVA: „U praksi može doći do zastoja i problema...“
Prije 25 min0
Mini market
„VRAĆAJTE PARE, IZNOSITE NEISTINE...": Burne reakcije nakon istupa Željke Cvijanović, uslijedili su brojni komentari...
Prije 36 min0
Evropa
STIGLA PRESUDA: Ustavni sud Austrije ukinuo vojno pravilo, slučaj pokrenuo vojnik...
Prije 45 min0
Ekonomija
VAŽNA PORUKA AMERIČKOG INVESTITORA: Garantujemo energetsku sigurnost BiH, sa sobom povlačimo i druge investitore
Prije 20h0
Ekonomija
VOZAČI U ŠOKU: Cijena dizela kod nas skočila u nebo...
31. Mar. 20260
Ekonomija
NEUGODNO IZNENAĐENJE: Pogledajte šta se dogodilo s cijenama nafte za vrijeme Trumpovog obraćanja naciji...
02. Apr. 20260
Ekonomija
DRAMATIČNO STANJE U EU: Država u blizini BiH sa najvećom stopom inflacije
31. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.