Društvo
VELIKI USPJEH U16 VATERPOLO REPREZENTACIJE BiH U LJUBLJANI: Neum slavi bronzane momke
Prije 10 min0
U pojedinim slučajevima korisnik sam nehotice uzrokuje produljenje pranja.
Jeste li znali
25. Apr. 2025
0
Mnogi su primijetili kako prikaz vremena na perilici rublja pokazuje da će ciklus završiti za jednu minutu, ali ta “zadnja minuta" često potraje znatno dulje. Iza toga stoji više razloga. Naime, prema riječima stručnjaka, trajanje ciklusa pranja ovisi o različitim čimbenicima. Iako se perilica pokušava pridržavati zadanog trajanja, to ne uspijeva uvijek.
U pojedinim slučajevima korisnik sam nehotice uzrokuje produljenje pranja. Zbog tih varijabli, ukupno vrijeme rada perilice može biti dulje od očekivanog.
U nastavku donosimo nekoliko najčešćih razloga zbog kojih perilica može trajati dulje nego što je prvotno prikazano:
2. Neravnoteža u bubnju
Ako se pere samo jedan veći predmet, poput deke ili tepiha, može doći do neravnomjerne raspodjele tereta. Isti se problem može dogoditi i kada u perilici ima premalo rublja. U tim slučajevima, stroj prepoznaje da se bubanj ne okreće ravnomjerno te privremeno zaustavlja ciklus kako bi spriječio štetu. Perilica tada pokušava prerasporediti sadržaj okretanjem u suprotnom smjeru, ali kod većih komada to često nije uspješno. Ciklus se tada može nastaviti bez centrifuge ili uz više pokušaja, što produljuje ukupno vrijeme pranja.
3. Temperatura i tlak vode
Na ovu stavku korisnik ima vrlo malo utjecaja, no ona ipak značajno utječe na trajanje ciklusa. Ako voda ulazi u perilicu pod niskim tlakom, punjenje će trajati duže. Slično je i s temperaturom vode – ako je ulazna voda jako hladna, perilici će trebati dodatno vrijeme za zagrijavanje na željenu temperaturu, što dodatno produljuje ciklus. Što je voda hladnija, više će vremena trebati da se postigne optimalna temperatura.
1. Previše deterdženta
Senzori u perilici prepoznaju kada se u bubnju stvori prekomjerna količina pjene. To se najčešće događa ako stavite previše deterdženta ili koristite neodgovarajući proizvod. Ako na kraju ciklusa ostane previše pjene, perilica će pauzirati kako bi pričekala da se pjena smiri, a zatim će je ispirati vodom. Taj se postupak ponavlja sve dok pjena potpuno ne nestane, zbog čega „zadnja minuta” pranja može potrajati dulje.
Društvo
VELIKI USPJEH U16 VATERPOLO REPREZENTACIJE BiH U LJUBLJANI: Neum slavi bronzane momke
Prije 10 min0
Estrada
MITAR MIRIĆ PROGOVORIO O KARIJERI I FINANSIJAMA: "Šaban i ja smo bili najskuplji"
Prije 24 min0
Politika
SEMIR EFENDIĆ ODGOVORIO KEMALU ADEMOVIĆU: "Bilo bi jako lijepo da se on malo informiše o stvarnom stanju, pogotovo o tim..."
Prije 26 min0
Politika
UKRUPNJAVANJE DOMAĆE POLITIČKE SCENE: Novi bošnjački pokret postao dio NES-a
Prije 30 min0
Jeste li znali
DANI UBIJANJA: Član SDS-a prvi je osuđenik u Haagu, "pao" je u Njemačkoj, a danas slobodno živi u Srbiji…
Prije 18h0
Jeste li znali
GENETIKA KRIJE IZNENAĐUJUĆE ODGOVORE: Zašto se neki ljudi nikad ne znoje?
12. Jul. 20250
Jeste li znali
OVO JE 10 NASRETNIJIH GRADOVA NA SVIJETU: Na listi nema ni jedan sa Balkana
13. Jul. 20250
Jeste li znali
KAKO PUTOVATI SVUDA SA MALOM PLATOM, A DA SE NE UNIŠTITE FINANSIJSKI: Učiteljica porijeklom iz BiH otkriva svoje savjete
Prije 3h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.