Ekonomija
KRALJ PIJACE PRIZNAO KAKO VARAJU KUPCE: "Znaš kako znamo ko ima para?" (VIDEO)
Prije 9 min0
Nažalost kod nas svaka devijacija, pa čak i ovakva, postaje normalna i prihvatljiva, a niko, baš niko od saradnika, funkcionera i kadrova vladajuće stranke i koalicije nije smogao bar malo hrabrosti da se jednim tvitom i porukom ogradi od sramnih istupa svog šefa, koji je u suštini njihov gazda i gospodar a oni njegovi sužnji i slijepi poslušnici koji su spremni na sve, za mrvice vlasti i novac, zaključio je Vukanović.
Mini market
09. Maj 2025
0
Bez imalo straha od kazne Milorad Dodik je spreman i slobodan da počini svako krivično djelo, od korupcije, organizovanog kriminala do podstrekavanje na napad i ubistvo, svjestan da kontroliše pravosuđe, koje je selektivao preko svog savjetnika Milana Mite Tegeltije, da u Republici Srpskoj i BiH ne postoji pravna država i vladavina prava, smatra da je iznad države i zakona pa može raditi šta hoće, i zbog toga svaki dan počini neko krivično djelo, poručio je Nebojša Vukanović, zastupnik u NSRS-u.
-Tako je danas otvoreno i javno podstrekavao napad na mene, nudio nagradu, što pored novaca i sinekura može biti i amnestija, na šta ima pravo kao predsjednik Republike Srpske, oslobađanje od kazne svakog ko me napadne i ugrozi, što je školski primjer Krivičnog djela podstrekavanje, član 30 Krivičnog zakona BiH, ali i Republike Srpske, zbog kojeg mu prijeti kazna od najmanje 3 godine zatvora, kao i Krivično djelo umišljaj, član 35 KZ BIH, poručio je Vukanović.
-Od saboraca sa Liste za pravdu i red širom Republike Srpske, lidera opozicije, kolega poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske, gradonačelnika Bijeljine, do brojnih građana i istomišljenika, koji su mi pisali, ostavljali komentare, statuse, izražavali ogorčenje i zabrinutost izjavama i ponašanjem Nepomenika i Uzurpatora. Od srca veliko hvala svima na podršci, nadamo se da je ovo pokazatelj da je pred zoru najhladnije i da se zlu primakao kraj.
U svakoj iole normalnoj i uređenoj zemlji sa istinskim demokratskim uređenjem, recimo Španiji, Slovačkoj, Belgiji, da ne govorimo onima koji su u samom vrhu po ljudskim pravima i slobodama, poput Norveške, Švedske ili Švajcarske, kada bi neki premijer, predsjednik i visoki funkcioner izjavio nešto slično, kao što je Nepomenik tvitnuo danas iz Moskve, podržao nasilje, uvrede, javno pozvao građane da napadnu lidera neke opozicione partije i poslanika u parlamentu, obećavao nagradu i nazvao to patriotskim činim, vjerujem da bi odmah bio odveden na ozbiljno posmatranje u duševnu bolnicu, zadržan duže vremena u izolaciji, jer je opasnost za okolinu, a tek onda izvedem pred sud i kažnjen, a ne samo da bi on trajno bio uklonjen iz javnog i političkkog života već bi i stranka kojoj pripada i koju vodi pretrplila žestoke posljedice i nestala sa političke scene, jer bi građani brutalno kaznili one koji pokušavaju silom, jezikom mržnje i nasiljem da se obračunaju sa neistomišljenicima, političkkm protivnicima i kritičarima, jer je to nedopustivo.
Nažalost kod nas svaka devijacija, pa čak i ovakva, postaje normalna i prihvatljiva, a niko, baš niko od saradnika, funkcionera i kadrova vladajuće stranke i koalicije nije smogao bar malo hrabrosti da se jednim tvitom i porukom ogradi od sramnih istupa svog šefa, koji je u suštini njihov gazda i gospodar a oni njegovi sužnji i slijepi poslušnici koji su spremni na sve, za mrvice vlasti i novac, zaključio je Vukanović.
Ekonomija
KRALJ PIJACE PRIZNAO KAKO VARAJU KUPCE: "Znaš kako znamo ko ima para?" (VIDEO)
Prije 9 min0
Ekonomija
OVO SU NAJRAZVIJENIJI KANTONI U FEDERACIJI BiH: Pogledajte koja dva su na dnu...
Prije 19 min0
Politika
OVO SU IMENA: Delegati izabrali 65 članova Glavnog odbora SDP-a
Prije 24 min0
Svijet
IZRAEL NASTAVLJA SA ZRAČNIM UDARIMA: Nakon što je Hamas izrazio spremnost za pregovore...
Prije 32 min0
Mini market
NOVO EKSKLUZIVNO OTKRIĆE AVDE AVDIĆA: U toku su tajni pregovori Dodika sa pravosuđem, njegov advokat ga izvijestio da je jedna sutkinja "završena"!
03. Jul. 20251
Mini market
NAKON ŠTO JE ZA DODIKOM POVUČENA POTJERNICA: Stevandić i Višković su i dalje bjegunci, šta će biti s njima?
Prije 22h1
Mini market
HELIKOPTEROM DOŠAO U SARAJEVO: Kako se je Dodik nagodio?
Prije 14h0
Mini market
OTVORENO PISMO NELETU KARAJLIĆU: "Šta ti se dogodilo da primiš orden iz ruke osobe koja je u Skupštini Srbije pozivala na ubistvo sto Muslimana za jednog Srbina?"
04. Jul. 20251
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.