Društvo
OSNIVAČ UDRUŽENJA POMOZI.BA POSJETIO SIRIJU: Objavio potresne fotografije iz Damaska
11. Nov. 20250
Al-Shaibani je odbio da komentariše izjavu zvaničnika Bijele kuće da je Trump pristao da se sastane sa sirijskim predsjednikom Ahmadom al-Sharaaom u srijedu tokom svoje posjete Saudijskoj Arabiji.
Svijet
13. Maj 2025
0
Sirija je izjavila da su komentari američkog predsjednika Donalda Trumpa u utorak u Saudijskoj Arabiji o ukidanju sankcija nametnutih zemlji prekretnica.
"Pozdravljamo nedavne komentare predsjednika Donalda Trumpa o ukidanju sankcija nametnutih Siriji kao odgovor na ratne zločine koje je počinio Assadov režim", rekao je ministar vanjskih poslova Asaad al-Shaibani državnoj Sirijskoj arapskoj novinskoj agenciji (SANA).
Opisao je to kao "prekretnicu za sirijski narod dok se krećemo prema budućnosti stabilnosti i istinske obnove nakon godina razornog rata".
"Ovu objavu gledamo vrlo pozitivno i spremni smo izgraditi odnos sa SAD-om zasnovan na međusobnom poštovanju, povjerenju i zajedničkim interesima", dodao je.
Rekao je da Trump "ima potencijal da osigura historijski mirovni sporazum i pravu pobjedu za američke interese u Siriji" i da je "već učinio više za sirijski narod od svojih prethodnika, koji su dozvolili ratnim zločincima da pređu crvene linije i počine masakre".
Al-Shaibani je odbio da komentariše izjavu zvaničnika Bijele kuće da je Trump pristao da se sastane sa sirijskim predsjednikom Ahmadom al-Sharaaom u srijedu tokom svoje posjete Saudijskoj Arabiji.
Zvaničnik Bijele kuće, koji je želio da ostane anoniman, rekao je u utorak da se "predsjednik složio da pozdravi sirijskog predsjednika dok bude u Saudijskoj Arabiji sutra", prenosi Anadolija.
Trump je tokom Saudijsko-američkog investicionog foruma 2025. u Rijadu rekao da će narediti ukidanje "brutalnih i osakaćujućih" američkih sankcija Siriji kako bi toj zemlji dao "šansu za napredovanje".
Trump je u utorak stigao u Saudijsku Arabiju, započinjući turneju po Zaljevu koja će se nastaviti posjetama Kataru i Ujedinjenim Arapskim Emiratima - njegovo prvo veliko međunarodno putovanje u drugom mandatu, osim kratke posjete Italiji radi sahrane pape Franje.
Nova prelazna administracija formirana je u Siriji u januaru nakon pada režima Bashara al-Assada, koji je vladao Sirijom skoro 25 godina.
Pobjegao je u Rusiju u decembru, čime je okončana višedecenijska vladavina Baas stranke koja je započela 1963. godine.
Društvo
OSNIVAČ UDRUŽENJA POMOZI.BA POSJETIO SIRIJU: Objavio potresne fotografije iz Damaska
11. Nov. 20250
Svijet
SIRIJSKI PREDSJEDNIK STIŽE U BIJELU KUĆU: Evo šta će Ahmed al-Šara tražiti od Trumpa, Izrael se snažno protivi tome
10. Nov. 20250
Regija
SIRIJA PRIZNALA KOSOVO; OGLASIO SE VUČIĆ, PRONAŠAO JE "KRIVCA": "Isti rukopis"
30. Okt. 20250
Svijet
STRAVIČNO: Opsežna israga pokazala da je Assadova vlada tajno premjestila masovnu grobnicu, sve kako bi...
14. Okt. 20250
Mini market
SVAKA MU JE ZA ZATVORA: Govor mržnje posebne amebe (VIDEO)
Prije 52 min0
Društvo
U PODRINJU TRAJE PROGON BOŠNJAKA: Krivi samo zato što su preživjeli (VIDEO)
Prije 1h0
Društvo
PREMIJER ZDK POJASNIO: "Sporazum o gasifikaciji Bolnice nije tajan”
Prije 2h0
Vijesti
PULJIĆ IZ NEW YORKA: Najzaslužnije su Majke Srebrenice, ovo je trenutak priznanja odgovornosti UN-a
Prije 2h0
Svijet
HAOS U IRANU: Moguća i evakuacija Teherana
16. Nov. 20250
Svijet
NOVI EPSTEINOV MAIL ŠOKIRAO AMERIKU: "Ima li Putin fotografiju Trumpa kako p*** Bubbi?"
15. Nov. 20250
Svijet
PUTINOVO ZDRAVLJE UPITNO: Rukovanje predsjednika Rusije izazvalo pometnju (VIDEO)
15. Nov. 20250
Svijet
KINA POKAZALA MOĆNO ORUŽJE KAKVO SVIJET JOŠ NIJE VIDIO: Evo o čemu se radi (VIDEO)
15. Nov. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.