STEVANDIĆ ISMIJAVA OPOZICIJU: "U SDS-u i PDP-u ima neke inteligencije..."

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić gostovao je na režimskoj televiziji.

  • Politika

  • 15. Maj 2025  

  • 0

Nedolazak stranki iz FBiH na sastanak u Doboju je za mene očekivan, ali je dobro što imamo sliku ko se zalaže za dijalog i mir, izjavio je za RTRS predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić

-Republika Srpska se bori za ravnopravnost, a ne protiv FBiH. FBiH misli da može dobiti tu bitku, da glasamo samo o onome što oni dozvole. RS je stabilizirajući faktor, a ne remetilački. Da smo se ponašali kao FBiH ne bi bilo mira. Hoćemo dijalog i da razgovorom rješavamo probleme. Oni misle da to mogu silom, kazao je Stevandić. 

Govoreći o posebnoj sjednici NSRS na kojoj je podržan veto predsjedavajuće Predsjedništva BiH Željke Cvijanović na sporne zaključke članova Predsjedništva Denisa Bećirovića i Željka Komšića, Stevandić je rekao da ne iznenađuje to što neki poslanici nisu glasali za.

-To je bilo očekivano. Oni žive u ambiciji da će im to donijeti neke poene, da će biti ministri. Za njih je ambicija je iznad vrijednosti, ona poništava sve. Preglasavanje Cvijanovićeve u Predsjedništvu BiH graniči sa psihozom. Valjda je to stvar Republike Srpske. S druge strane, u SDS-u i PDP-u ima neke inteligencije i oni to neće dozvoliti to zbog sebe, kazao je Stevandić. 

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...