Vijesti
PORUKA PREMIJERA MUSLIMANSKE NUKLEARNE SILE: "Snažno stojimo uz Bosnu i Hercegovinu, vi ste naš bratski narod!"
Prije 16 min0
Željo i Adžem su potpisali ugovor na dvije godine uz opciju produženja na još jednu godinu.
Sport
21. Maj 2025 21. Maj 2025
0
Dijete Željezničara, osvajač trofeja i kao igrač i kao trener, Admir Adžem (52), novi je šef stručnog štaba FK Željezničar, a ekipu će voditi od početka priprema za narednu sezonu. Željo i Adžem su potpisali ugovor na dvije godine uz opciju produženja na još jednu godinu.
Admir Adžem je u Željezničar došao kao dječak. Nakon što je prošao Željinu školu fudbala, debitovao je u oktobru 1991. godine na meču sa Radom. U Želji je nastavio trenirati i tokom agresije na BiH, te je tako jedan od zaslužnih za opstanak kluba u ratnim godinama. Dres Plavih nosio je osam sezona, a u inostranstvu je igrao za Zagreb, te poljske klubove Pogon, Zaglebie i Katowice. Sakupio je 145 nastupa i osvojio je dvije titule prvaka BiH, a u dresu reprezentacije BiH odigrao je 14 utakmica.Uslijedila je trenerska edukacija i rad u Omladinskoj školi Željezničara. Vodio je kadete i juniore Plavih. Osvojio je dvije titule prvaka sa juniorima i jednu sa kadetima Plavih. Dao je značajan doprinos u razvoju mladih igrača koji su kasnije stigli i do reprezentacije BiH, te je učestvovao u dva Željina nastupa u Omladinskoj Ligi Prvaka. Bio je član stručnog štaba U-17 reprezentacije BiH pod vodstvo Sakiba Malkočevića.
Na klupi prvog tima imao je dva mandata. U sezoni 2014/2015 Plave je vodio na 22 utakmica, a ostvario je učinak od 11 pobjeda, sedam remija i četiri poraza. Potom je Želju vodio u sezoni 2017/2018 u kojoj su Plavi osvojili Kup BiH i završili kao viceprvaci naše zemlje. Na 40 utakmica imao je 27 pobjeda, sedam remija i sedam poraza, te je imao prosjek osvojenih bodova 2.13 po meču što je najviše u posljednjih devet sezona. U oba mandata poseban fokus imao je na mladim igračima iz naše škole.Nakon Željezničara radio je u Al-Waslu (UAE) kao šef mlađih selekcija, te u Goraždu, GOŠK-u i Jedinstvu koje će voditi do kraja sezone. U Bihaću je ostvario ciljeve, a trenutno je Jedinstvo u nizu od 13 utakmica bez poraza.
Admir Adžem će zvanično biti predstavljen na početku priprema za narednu sezonu. Prozivka će biti obavljena 10. juna. Željo će utakmice prvog pretkola Konferencijske lige igrati 10. i 17. jula.
Vijesti
PORUKA PREMIJERA MUSLIMANSKE NUKLEARNE SILE: "Snažno stojimo uz Bosnu i Hercegovinu, vi ste naš bratski narod!"
Prije 16 min0
Politika
SNAŽNA PORUKA IZ ITALIJE: "Srebrenica je jedan od najvećih neuspjeha međunarodne zajednice"
Prije 22 min0
Politika
NERMIN NIKŠIĆ IZ SREBRENICE: Vrijeme je da politike negiranja genocida odu u političku historiju
Prije 29 min0
Društvo
KADA HOTIĆ PRED CIJELIM SVIJETOM: "Ubili su mnoge, ali mi se rađamo. Bosnu moramo sačuvati u komadu POD SVAKU CIJENU!"
Prije 31 min0
Sport
POBUNA PROTIV BILIĆA: Hrvatski mediji žele slavnog Sarajliju na klupi "Vatrenih" - "Pragmatičan, miran i taktički fleksibilan!"
09. Jul. 20260
Sport
DŽEKO PRELOMIO NAKON MUNDIJALA: Evo šta je kapiten Zmajeva odlučio o svojoj karijeri
10. Jul. 20260
Sport
PROCURILA PRAVA ISTINA O YAMALOVOM OCU, STVAR JE PUNO GORA OD GLASINA: "Dao bih sav novac..."
Prije 17h0
Sport
JASNA PORUKA CRISTIANU RONALDU: Novi portugalski selektor "presjekao" priče o statusu legende...
Prije 6h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.