Regija
IFTAR MIRA U BEOGRADU: Usame Zukorlić i Marko Đurić pozvali na toleranciju
09. Mar. 20260
"Naši zahtjevi da prestane hajka samo na srpske lidere u BiH neće naići na dobrodošlicu dijela prisutnih, ali mi smo ovdje da se čvrsto borimo za srpske interese, za budućnost i mir", naveo je Đurić.
Politika
23. Maj 2025 23. Maj 2025
0
Ministar vanjskih poslova Srbije Marko Đurić, koji boravi u Ohiu povodom obilježavanja 30 godina od potpisivanja Dejtonskog sporazuma, istakao je da će Beograd zahtijevati da "prestane hajka na srpske lidere" u Bosni i Hercegovini, prenosi Srna.
"Naši zahtjevi da prestane hajka samo na srpske lidere u BiH neće naići na dobrodošlicu dijela prisutnih, ali mi smo ovdje da se čvrsto borimo za srpske interese, za budućnost i mir", naveo je Đurić.
On je istakao da je vizija Srbije da Balkan može da bude region uspjeha, budućnosti i saradnje.
Đurić je rekao za "Kosovo online" da očekuje brojne pritiske da Srbija promijeni stavove o podršci entitetu Republika Srpska u okviru države Bosne i Hercegovine.
"Protiv smo da nas neki vraćaju u prošlost tako što će postavljati hijerahiju među žrtvama ratova, označavati samo jednu stranu za krivca, posebno srpsku", poručio je Đurić i dodao da, i pored toga, vjeruje da će biti prijatelja i saveznika koji će imati sluha i za poziciju Srbije.
Đurić se uoči skupa kojim će biti obilježene tri decenija od potpisivanja Dejtonskog sporazuma, sastao sa zamjenikom američkog državnog sekretara Christopherom Landauom, te istakao da je doprinos američkog predsjednika Donalda Trumpa naporima za uspostavljanje mira u Evropi od ključne važnosti za budućnost.
Regija
IFTAR MIRA U BEOGRADU: Usame Zukorlić i Marko Đurić pozvali na toleranciju
09. Mar. 20260
Vijesti
SRBIJANSKI ŠEF DIPLOMATIJE SE SASTAO S KONAKOVIĆEM: Đurić poručio da Srbija neće pribjegavati zapaljivim narativima, pa pohvalio "diplomatske uspjehe" RS-a
18. Feb. 20260
Regija
MNOGO SU SE NASEKIRALI NA KARIBIMA: Marko Đurić "najoštrije osudio" što su Bahami priznali nezavisnost Kosova
19. Dec. 20250
Vijesti
MARKO ĐURIĆ SE JAVIO IZ WASHINGTONA: Srbija uputila protestnu notu BiH zbog Konakovića
01. Dec. 20251
Društvo
SVI DETALJI: Ko sve ima pravo na jednokratnu pomoć u iznosu od 1.500 KM...
Prije 19 min0
Društvo
NEVJEROVATNO: Šta je sve kazao svjedok na suđenju Ejupu Ganiću i ostalima...
Prije 24 min0
Gastro
DANAS NEŠTO NA KAŠIKU: Poklanjamo novi recept za pripremu graška, nećete se pokajati...
Prije 30 min0
Regija
HAOS U SUSJEDSTVU: Snijeg zatrpao autocestu, kamioni ne mogu prema moru...
Prije 37 min0
Politika
KRHKO JE (NE)ZNANJE: Iz diplomatskih krugova za „SB“ –„Draško Stanivuković je neznalica, hapšenja će se nastaviti...“
25. Mar. 20262
Politika
SAVO MINIĆ ZA VUČIĆEV MEDIJ: "Neprihvatljivo je da na teritoriji RS-a postoje..."
23. Mar. 20261
Politika
ADEMOVIĆ PRIHVATIO DOBAR SAVJET MARINE PENDEŠ: Odmah je "ugasio" Dragana Čovića (VIDEO)
23. Mar. 20260
Politika
PONOĆNA DRAMA U BANJOJ LUCI: Narodna skupština Republike Srpske po hitnom postupku usvojila zakone, Alen Šeranić na novoj funkciji...
25. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.