NEVJEROVATAN MEČ U PARIZU: Džumhur nakon velike borbe izgubio od Carlosa Alcaraza

Imao je Džumhur brejk loptu i u šestom gemu, a kako je nije osvojio kao da ga je to poljuljalo.

  • Sport

  • 30. Maj 2025  31. Maj 2025

  • 0

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur odigrao je dobar meč, ali nije mogao do senzacije protiv jednog od najboljih igrača današnjice Carlosa Alcaraza u 3. kolu Roland Garrosa (1:3).

Po setovima je bilo 1:6, 3:6, 6:4 i 3:6 za Alcaraza koji ide dalje, dok se Damir uzdignute glave oprašta od Pariza za ovu godinu. Krenuo je Damir odlično, imao dvije brejk lopte na startu meča, ali se Alcaraz spasio.

Španac je potom napravio brejk u četvrtom gemu. Potvrdio je brejk, a onda oduzeo Džumhuru i naredni gem. I u drugom setu je Damir imao brejk loptu, nije je iskoristio, ali na drugoj strani jeste Alcaraz.

Imao je Džumhur brejk loptu i u šestom gemu, a kako je nije osvojio kao da ga je to poljuljalo. Drugi set je završen 6:3 u korist Španca.

A onda je uslijedio savršen set Džumhura. Alcaraz je opet morao spašavati dvije brejk lopte na startu seta, ali nije mogao u sedmom gemu, kada je Damir poveo s 4:3. To je bila prednost koju je Damir uspio odbraniti i doći do seta.

Spektakularno je otvorio četvrti set – brejkom. U narednom gemu je spasio tri brejk lopte i imao ugodnih 2:0. Napadao je protivnikov servis, a svoj riješavao bez problema. Međutim, Alcaraz je napravio brejk u šestom gemu i poravnao na 3:3.

Kada je oduzeo i naredni servis Džumhuru, činilo se da je kraj - servirao je za pobjedu, ali Damir se nije predavao. Napravio je brejk i produžio meč za još jedan gem, a u narednom je Alcaraz došao do novog brejka i pobjede.

Alcaraz je bio veliki favorit, ali Džumhur se nije predavao. Odigrao je meč za pamćenje na Roland Garrosu, ali nije mogao do senzacije protiv branitelja naslova.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...