Svijet
NIJE DO NJIH: Iz Kremlja tvrde da napredak u mirovnim pregovorima zavisi od napora Kijeva i Washingtona
Prije 18 min0
Bivši predsjednik je dodao da nisu studenti i građani blokirali Srbiju, već „Vučićev režim svih prethodnih 13 godina, uključujući blokadu stvarne istrage o zločinu u Novom Sadu“.
Mini market
Prije 4h
0
Bivši predsjednik Srbije i Demokratske stranke, a sada lider Socijaldemokratske stranke, Boris Tadić, večeras je oštro kritikovao predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, nazivajući ga "najvećom kukavicom koja je ikada bila na čelu Srbije".
„Opsjednut je sumanutom željom da postane istorijska ličnost, dok istovremeno, kada mu se uzdrma neprikosnovena vlast, brutalno uništava sudbine ljudi, pljačka zemlju i razara moralne temelje društva. Sada, u montiranim boljševičko-nacističkim procesima, hapsi srpsku mladost pod najtežim optužbama za rušenje ustavnog poretka,“ napisao je Tadić na platformi X (bivši Twitter).
Tadić je dalje optužio Vučića za višegodišnje narušavanje pravnog poretka Srbije. „Aleksandre Vučiću, upravo si ti srušio ustavni poredak Srbije. Od sistematskog laganja naroda, preko predaje Kosova, otimačine naprednjačke bratije, do obrušavanja nadstrešnice na glave nedužnih građana.“
Bivši predsjednik je dodao da nisu studenti i građani blokirali Srbiju, već „Vučićev režim svih prethodnih 13 godina, uključujući blokadu stvarne istrage o zločinu u Novom Sadu“.
Tadić je optužio vlast za ubacivanje provokatora među demonstrante. „Nasilje sinoć prouzrokovano je montiranim napadima vaših batinaša ubačenih među studente i građane, kako biste ih kasnije optuživali za napad na policiju,“ tvrdi Tadić.
Na kraju, Tadić je poručio da građani ne blokiraju Srbiju, već brane njen ustavni poredak. „Samo hrabro, do pobjede!“ zaključio je lider SDS-a.
Svijet
NIJE DO NJIH: Iz Kremlja tvrde da napredak u mirovnim pregovorima zavisi od napora Kijeva i Washingtona
Prije 18 min0
Regija
TONINO PICULA, DIREKTNO: "Vučić osjeća da njegova vlast više nije čvrsta"
Prije 23 min0
Vijesti
UPRAVNI ODBOR ODLUČIO: Bakir Hadžiomerović novi generalni direktor RTV FBiH
Prije 29 min0
Sport
NOVO LICE POD BIJELIM BRIJEGOM: Zrinjski predstavio pojačanje, golman stigao u Mostar
Prije 36 min0
Mini market
„OBIČAN UHLJUP S* KOŠEVA“: Kako je Nenad Janković, (vječiti) student koji hoće da pjeva, izmislio anegdotu iz Sarajeva koja se nije desila
28. Jun. 20250
Mini market
PREDLAGAČ JE, IZNENADA, NAPUSTIO SJEDNICU: Kako je Klub Bošnjaka u Domu naroda PS BiH "prevario" Dragana Čovića?
28. Jun. 20250
Mini market
FAKTURE NE LAŽU: Ko je misteriozni saputnik Monike Mijić na strazburškom putu protiv pravde?
27. Jun. 20252
Mini market
KRATKA VUČIĆEVA OBJAVA NAKON SUKOBA SRBIJANSKE POLICIJE I GRAĐANA: "Na kraju uvijek..."
29. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.