RYANAIR VIŠE NIJE NAJJEFTINIJI: Niskobudžetni letovi iz Njemačke sve skuplji

Jednosmjerne avionske karte bez prtljage koštaju u prosjeku između 67 i 130 eura, izračunao je DLR u analizi koja je obuhvatila četiri vodeća niskotarifna prijevoznika u Njemačkoj.

  • Ekonomija

  • Prije 10h  Prije 10h

  • 0

Putovanja iz zračnih luka u Njemačkoj znatno su poskupjela u uvjetima kontinuirano slabe ponude letova i visokih poreza i naknada, a trend prate i niskobudžetni prijevoznici, pokazalo je istraživanje Njemačkog centra za zrakoplovstvo i svemirska putovanja (DLR), prenosi Hina.

Jednosmjerne avionske karte bez prtljage koštaju u prosjeku između 67 i 130 eura, izračunao je DLR u analizi koja je obuhvatila četiri vodeća niskotarifna prijevoznika u Njemačkoj.

Prije godinu dana stajale su između 66 i 110 eura.

Rastu i cijene karata niskobudžetnih aviokompanija, a Ryanair više nije najjeftiniji, uz prosječnu cijenu karte od 80 eura, u usporedbi s prošlogodišnjih 66 eura.

Eurowings najskuplji

Najskuplja je Lufthansina podružnica Eurowings s prosječnom cijenom karte za jednosmjerni let od 130 eura, višom za 20 eura nego lani.

DLR je analizirao i brojne europske zrakoplovne rute od 11. ožujka i cijene za četiri rezervacijska razdoblja, od jednog dana do tri mjeseca prije leta.

Najskuplje su u tom razdoblju bile karte za last minute putovanja, s cijenom u rasponu od 119 eura (Wizz Air) do 169 eura (Eurowings). Karte rezervirane tri mjeseca prije leta bile su u prosjeku nešto jeftinije i stajale su između 46 eura (Ryanair) i 90 eura (Eurowings).

Najskuplja je bila karta u jednom smjeru za let Eurowingsa iz Düsseldorfa za Stockholm, rezervirana tjedan dana unaprijed, s cijenom od 499.99 eura.

Pandemijski zaostatak

Njemačka istodobno zaostaje za ostatkom Europe u oporavku od pandemijske krize budući da promet još nije dosegnuo razinu iz pretpandemijske 2019. godine.

Kapaciteti iskazani brojem sjedala još uvijek zaostaju za devet posto u odnosu na 2019. godinu, dok su u drugim europskim zemljama već premašili pretpandemijsku razinu za 10 posto, utvrdilo je Njemačko zrakoplovno udruženje (BDL).

Njemačka kaska ponajprije zato što niskotarifni prijevoznici izbjegavaju skuplje zračne luke.

Ryanair se tako snažno proširio diljem kontinenta, ali je smanjio usluge u njemačkim zračnim lukama poput Hamburga i Berlina.

Zarada je na drugim lokacijama bolja, kaže izvršni direktor irskog prijevoznika Edi Vilson, dodavši da su spremni udvostručiti flotu u Njemačkoj na 60 zrakoplova ako vlada smanji troškove, uključujući poreze i naknade.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...