KATASTROFALNO NEVRIJEME: U Splitu ima teško povrijeđenih, na objektima počinjena šteta

​Katastrofalno nevrijeme, krupa i olujni vjetar pogodili su Split i okolicu jutros oko 9 sati, grad je na kratko ostao bez struje, a na brojnim je objektima počinjena šteta.

  • Regija

  • 08. Jul. 2025  08. Jul. 2025

  • 0

Dvije su osobe teško povrijeđene u jutrošnjem nevremenu koje je zahvatilo splitsko područje i zadržane su na bolničkom liječenju, izvijestili su u utorak kasno poslijepodne iz splitskog KBC-a iznoseći najnovije podatke o povrijeđenima.

"Na Objedinjeni hitni bolnički prijem zaprimljeno je ukupno 26 pacijenata, a nakon medicinske obrade dvoje je zadržano na bolničkom liječenju s teškim ozljedama, ali se nalaze izvan životne opasnosti," rekla je Hini glasnogovornica splitskog KBC-a Kristina  Bitanga.

Dodala je kako su ostali imali lakše tjelesne ozljede, a riječ je uglavnom o posjekotina, ogrebotinama, prijelomima i nagnječenjima.

​Katastrofalno nevrijeme, krupa i olujni vjetar pogodili su Split i okolicu jutros oko 9 sati, grad je na kratko ostao bez struje, a na brojnim je objektima počinjena šteta, posebice na Poljudu i Dioklecijanovoj palači. Zbog jakog vjetra na moru su se sudarali brodovi u luci. Nekoliko desetaka osoba zatražilo je nakon nevremena liječničku pomoć u KBC-u Split i na Hitnoj medicinskoj službi.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...