SABORSKA ZASTUPNICA ŠOKIRALA HRVATSKU: "Thompson je od HDZ-a dobio POLA MILIONA EURA ukradenih od države!"

"Thompson je ostao isti kao i tada – ekstremni desničar kojeg se zgraža civilizirana, liberalna Evropa. HDZ je ostao isti – ako ne i gori, a Crkva također, samo što sada blagoslov braka ustaštva i korupcije ne daje samo po institucijama, već i s koncertnih tribina – da se brže i lakše omasovi", piše Orešković.

  • Regija

  • 14. Jul. 2025  14. Jul. 2025

  • 0

Saborska zastupnica Dalija Orešković na društvenim mrežama objavila je presudu Županijskog suda u Zagrebu (broj 9 K-Us-46/2015), u kojoj se navodi da je pjevač Marko Perković Thompson od tadašnjeg premijera Ive Sanadera primio 500.000 eura (977.900 maraka) izvučenih iz državnih firmi i institucija, u okviru afere Fimi media.

Orešković ovu presudu opisuje kao "historijski dokument" koji otkriva savezništvo HDZ-a, Thompsona i Crkve, trojca koji – kako tvrdi – djeluje protiv interesa države i naroda, pod krinkom domoljublja.

Posebno je ukazala na stranice 5., 275., 276., 277. i 278. presude, gdje je detaljno opisano kako je 2007. godine HDZ izbjegavao službeno angažirati Thompsona u predizbornoj kampanji, jer je njegova krajnje desna orijentacija bila neprihvatljiva za evropske partnere. Ujedno nisu željeli ni pisani ugovor kojim bi ga vezali da ne nastupa za druge političke stranke, jer bi to – prema riječima Orešković – kompromitiralo i HDZ i Thompsona pred javnošću.

Umjesto toga, u dogovor je uključen svećenik fra Slaven Milanović Litre, koji je, kako se navodi u presudi, poslužio kao garancija za ispunjavanje međusobnih obećanja. Thompson i fra Slaven su, prema presudi, dolazili u Carinsku upravu, a na suđenju su tvrdili da su tamo dijelili CD-e i karte za koncert – iako, kako ističe Orešković, niko od svjedoka te CD-e i karte nije vidio, niti ih je primio.

"Thompson je ostao isti kao i tada – ekstremni desničar kojeg se zgraža civilizirana, liberalna Evropa. HDZ je ostao isti – ako ne i gori, a Crkva također, samo što sada blagoslov braka ustaštva i korupcije ne daje samo po institucijama, već i s koncertnih tribina – da se brže i lakše omasovi", piše Orešković.

Podsjetila je i na institucije i firme iz kojih je novac izvučen: Hrvatske šume, HEP, HPB, Hrvatske autoceste, Fond za zaštitu okoliša, MUP, Hrvatska pošta, INA, JANAF, HŽ, Plinacro, Crosco, ACI, Croatia Airlines, Croatia osiguranje, Narodne novine, FINA i brojna ministarstva.

"Zaboravljeni su svi opljačkani, kao i svi koji su rastjerani i iseljeni zbog korupcije", poručila je.

Na kraju, zaključuje da je ono što se nekad skrivano radilo sada postalo otvoreno:

"Trojac HDZ-a, Thompsona i Crkve danas se javno i ponosno predstavlja kao jedinstvo nacije. U Sanaderovo vrijeme, HDZ se pred EU sramio te veze. Danas predsjednik Sabora štiti ustaški pozdrav 'Za dom spremni'", navela je Dalija Orešković.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...