Politika
300 MILIONA KM ZA STARE ELEKTRANE: Vlada entiteta RS traži finansijera, građani plaćaju račun (VIDEO)
27. Feb. 20260
On je rekao da su u periodu novembar-februar, kada je Termoelektrana Ugljevik dva mjeseca bila van pogona što je napravilo ogromne gubitke, morali da kupuju električnu energiju i uzimaju kreditne aranžmane s kojima su morali da plate dobavljače električne energije koji su inostrani.
Vijesti
27. Jul. 2025
0
Generalni direktor “Elektroprivrede Republike Srpske” /ERS/ Luka Petrović izjavio je Srni da je ovo preduzeće sada u stabilnoj zoni novčanog toka, ali da će ova godina biti zabilježena kao izrazito hidrološki nepovoljna.
Petrović je rekao da “Elektroprivreda Srpske” u julu uvozi električnu energiju, zato što je Termoelektrana Gacko još u remontu.
“Očekujemo da se za sedam-osam dana vrati na mrežu i tad će ERS preći u izvoznika električne energije“, naveo je Petrović.
Kada je riječ o hidrologiji, Petrović kaže da je za proteklih 19 mjeseci, samo jedan mjesec bio nešto iznad plana i to mart 2025. godine, a ostalih 18 su bili hidrološki ispod prosjeka i planova.
“To znači da su ostvarenja jeftine električne energije koja se dobija u hidroelektranama mnogo niža, odnosno morali smo to nadomjestiti kupovinom električne energije po mnogo većoj cijeni od one po kojoj energiju prodajemo građanima i privredi Srpske“, naveo je Petrović.
On je rekao da su u periodu novembar-februar, kada je Termoelektrana Ugljevik dva mjeseca bila van pogona što je napravilo ogromne gubitke, morali da kupuju električnu energiju i uzimaju kreditne aranžmane s kojima su morali da plate dobavljače električne energije koji su inostrani.
“Nismo sve izvršili, nešto smo i reprogramirali, već sada smo u stabilnoj zoni novčanog toka, ali ova godina će biti zabilježena kao izrazito hidrološki nepovoljna“, dodao je Petrović.
On je izrazio uvjerenje da će u septembru i oktobru, kada neće biti na raspolaganju Hidroelektrane na Trebišnjici zbog kapitalnog remonta u Dubrovniku i Grančarevu, biti izbalansirani, te da čekaju jesen da vide da li će to popraviti bilanse.
Politika
300 MILIONA KM ZA STARE ELEKTRANE: Vlada entiteta RS traži finansijera, građani plaćaju račun (VIDEO)
27. Feb. 20260
Ekonomija
NJEMAČKI MEDIJ NAJAVLJUJE: "Godina mraka u Republici Srpskoj"
02. Jan. 20260
Hronika
KO ŠTITI NARKODILERE U RS: Politička igra ili kriminalna zaštita, gdje je zapela istraga o drogi podmetnutoj u RITE Gacko
17. Avg. 20250
Ekonomija
RITE GACKO I UGLJEVIK VAN POGONA: Republika Srpska uvozi struju
10. Maj 20250
Hronika
UHAPŠENA JEDNA OSOBA: Omogućio uživanje opojnih droga
Prije 9 min0
Hronika
REKORDNA DNEVNA AKCIJA POLICIJE: Izrečeno čak 150 prekršajnih naloga
Prije 15 min0
Rat u zalivu
IZRALE TVRDI: Ubili smo zapovjednika odgovornog za blokadu Hormuškog moreuza
Prije 21 min0
Rat u zalivu
EKSKLUZIVNE INFORMACIJE AXIOSA: Pentagon razvija vojne opcije za "KONAČNI UDARAC", već su poznata ČETIRI KORAKA...
Prije 21 min0
Vijesti
DRAMA NA GRANICI: Uhapšen Draško Stanivuković, nakon višesatnog zadržavanja...
24. Mar. 20261
Vijesti
SLAVEN RAGUŽ UZBURKAO JAVNOST: "Oni su 'halalili' Republiku Srpsku i gledaju što mogu uzeti..."
25. Mar. 20260
Vijesti
PRELAZAK GRANICE SA LIČNOM KARTOM JESTE POGODNOST, ALI: Ova pogreška vas može vratiti sa granice...
24. Mar. 20260
Vijesti
ŠOKANTAN VUČIĆEV GOVOR U VRANJU: „Ostali smo bez Kosova, ogromna je sila bila...“
25. Mar. 20261
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.