Ekonomija
VAŽNE VIJESTI SA SARAJEVSKOG AERODROMA: Na tržište BiH po prvi put dolazi nova niskobudžetna aviokompanija, novi letovi na tri destiacije..
Prije 7 min0
S druge strane, treba se prisjetiti da je ova kompanija posljednjih godina imala više uspona i padova, pa treba sačekati malo duži period da se vidi da li je sada zaista na pravom putu razvoja.
Ekonomija
31. Jul. 2025
0
Kompanija Tehnički remontni zavod Hadžići, koja je dugo vremena bila jedan od “autsajdera” domaće namjenske industrije, ove godine je popravila poslovanje.
Preduzeće je u prvoj polovini tekuće godine udvostručilo prihode, izvještava BiznisInfo.ba.
Naime, ukupni prihodi kompanije su iznosili 5,1 milion KM, skoro dvostruko više nego u istom periodu prošle godine kada su bili oko 2,6 miliona maraka. Prihodi od ugovora s kupcima porasli su sa 2,4 na 4,9 miliona maraka.
Doduše, porasli su i rashodi sa 2,9 na oko 6 miliona KM, pa je firma povećala gubitak sa 251 hiljada na 858 hiljada KM.
No, činjenica da prihodi snažno rastu govori da je kompaniji možda konačno krenulo.
S druge strane, treba se prisjetiti da je ova kompanija posljednjih godina imala više uspona i padova, pa treba sačekati malo duži period da se vidi da li je sada zaista na pravom putu razvoja.
Ekonomija
VAŽNE VIJESTI SA SARAJEVSKOG AERODROMA: Na tržište BiH po prvi put dolazi nova niskobudžetna aviokompanija, novi letovi na tri destiacije..
Prije 7 min0
Regija
NA POMOLU JE PREOKRET: Evo šta bi u Sloveniji moglo promijeniti odnose snaga nakon izbora...
Prije 9 min0
Politika
EKSPLOZIVAN ISTUP SLAVENA KOVAČEVIĆA: „Zlatko Lagumdžija obmanjuje javnost, iznio je notornu neistinu i ponovio je nekoliko puta....“
Prije 15 min0
Rat u zalivu
NEMA MIRA NA BLISKOM ISTOKU: Izrael izveo novi val udara na Iran, sirene u Tel Avivu bez prethodne najave, Saudijska Arabija presrela više dronova...
Prije 41 min0
Ekonomija
TEK SLIJEDI POTPUNI HAOS: Osim poskupljenja uskoro i nestašice zbog...
Prije 21h0
Ekonomija
DESILO SE ONO NAJGORE: Šokantan skok cijena goriva...
24. Mar. 20260
Ekonomija
HRVATSKI MEDIJI SAVJETUJU VOZAČE: Pročitajte prije nego krenete po gorivo u BIH
24. Mar. 20260
Ekonomija
KREĆE PROJEKAT DECENIJE, AMERIKANCI ULAZE U BIH: Vlada FBiH povlači potez bez presedana za Južnu interkonekciju
25. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.