Politika
POLTRONSTVO BEZ GRANICA: Željka Cvijanović u Dallasu nadmašila sebe...
Prije 17 min0
Nekoliko mjeseci prije rata postao je generalni direktor UNIS Pobjede.
Hronika
15. Avg. 2025 15. Avg. 2025
0
U Goraždu je u 73. godini preminuo istaknuti dugogodišnji privrednik Hasan Tafro.
Rođen je 18.12. 1952. godine u Goraždu.
Osnovnu i Srednju mašinsku tehničku školu završio je rodnom gradu. Diplomirao je i magistrirao na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu i kao stipendista odmah po završetku studija počeo raditi u tadašnjoj Pobjedi.
Nekoliko mjeseci prije rata postao je generalni direktor UNIS Pobjede.
Aktivno je učestovovao u odbrani BiH za što je odlikovan priznanjem Srebrni štit. Za sveukupan privredni i društveno-politički angažman dobitnik je i drugih priznanja i plaketa.
Doprinos unpređenju proizvodnje u namjenskoj industriji davao je donedavno i kao izvršni direktor u kompaniji namjenske industrije Ginex u Goraždu. Bio je i vakif IZ u BiH.
Dženaza Hasanu Tafri i ukop biće obavljeni sutra u 18 sati na gradskom mezarju Kolijevke.
Politika
POLTRONSTVO BEZ GRANICA: Željka Cvijanović u Dallasu nadmašila sebe...
Prije 17 min0
Društvo
SVI DETALJI: Ko sve ima pravo na jednokratnu pomoć u iznosu od 1.500 KM...
Prije 28 min0
Društvo
NEVJEROVATNO: Šta je sve kazao svjedok na suđenju Ejupu Ganiću i ostalima...
Prije 33 min0
Gastro
DANAS NEŠTO NA KAŠIKU: Poklanjamo novi recept za pripremu graška, nećete se pokajati...
Prije 39 min0
Hronika
CURE DETALJI HORORA U MOSTARU: Policijska potjera u toku, trag vodi do navijača "Zrinjskog"...
24. Mar. 20261
Hronika
DRAGAN MARKOVINA O BRUTALNOM NAPADU U MOSTARU: "Nije ovo Pariz, tačno se zna..."
24. Mar. 20261
Hronika
AMBASADA SAD USTUPILA SNIMKE POLICIJI: Ovako je izgledala tramvajska nesreća u kojoj je poginuo student (VIDEO)
24. Mar. 20260
Hronika
STRAŠNE SCENE IZ MOSTARA: Maskirani napadači jutros napali vozača i zapalili automobil...
24. Mar. 20262
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.