Kultura
PODRŠKA MLADIM REDITELJIMA: Nagradu Srce Sarajeva za najbolji studentski film dobio Adem Tutić
23. Avg. 20250
Večeras je legendarnom američkom glumcu Willemu Dafoeu uručeno i Počasno Srce Sarajeva.
Vijesti
21. Avg. 2025 21. Avg. 2025
0
Tokom sedme večeri 31. Sarajevo Film Festivala crvenim tepihom prošetale su brojne ekipe filmova koji se upravo prikazuju, a posebno se istakao dolazak legendarnog američkog glumca Willema Dafoea.
Zbog obilne kiše crvenim tepihom protrčala je ekipa filma "Yugo Florida" koji je dio Takmičarskog programa - igrani film.
Među prisutnima bili su reditelj Vladimir Tagić, kao i glumci Andrija Kuzmanović, Nikola Pejaković, Hana Selimović i Snježana Sinovčić.
"Yugo Florida" je autobiografski film kroz kojeg je prikazan odnos reditelja Tagića sa ocem. Govoreći o samoj tematici Tagić je za Klix.ba ranije istakao da ne razmišlja previše emocionalno, već je imao potrebu da priča o emociji koju je doživio.
"Imam osjećaj da me emocija koju sam doživio 'svrbila', pa imam potrebu da o njoj pričam i da je stavim u nešto što je fikcija. To je ono što me vodilo. Da prikažem neke od najemotivnijih trenutaka mog života. Ništa drugo što sam osjetio otkad postojim nije toliko jako, kao emocija u posljednjih šest mjeseci života mog oca", kazao je.
Među prisutnima na crvenom tepihu večeras su bili i Tarik Filipović, kao Joško Lokas i glumica Milena Radulović.
Večeras je legendarnom američkom glumcu Willemu Dafoeu uručeno i Počasno Srce Sarajeva.
Obilna kiša i pljuskovi nakratko su zaustavili nastavak večerašnje ceremonije 31. SFF-a. Shodno nevremenu, ceremonija je bila nakratko pauzirana, a mnogobrojna okupljena publika pomjerila se kraj kafića na Festivalskom trgu kako bi se sklonili od kiše.
Zbog nevremena projekcije 31. Sarajevo Film zbog vremenskih uslova večeras se premještaju iz otvorenih u zatvorena kina. Termini projekcija ostaju isti.
Kultura
PODRŠKA MLADIM REDITELJIMA: Nagradu Srce Sarajeva za najbolji studentski film dobio Adem Tutić
23. Avg. 20250
Vijesti
"SB" NA DODJELI NAGRADA: Srbijanski film "Vjetre, pričaj sa mnom" je najbolji film 31. Sarajevo Film Festivala (FOTO)
22. Avg. 20250
Vijesti
"SB" ISPRED NARODNOG POZORIŠTA: Ko je prošetao crvenim tepihom završne noći SFF-a? (FOTO)
22. Avg. 20250
Kultura
NAKON ZAVRŠETKA SFF-a: Projekcije filmova će biti održane i u Visokom, evo i detalja
21. Avg. 20250
Hronika
DALJE NEĆEŠ MOĆI: Pokušao ući u BiH, ali je imao toliko alkohola u krvi da ga je morao pregledati ljekar
Prije 11 min0
Politika
ŠERIF ŠPAGO O BUDŽETU: "Je li 'Trojka' konsultovala partnere iz opozicije iz RS-a, bez njih nema većine"
Prije 21 min0
Vijesti
PREDSJEDNICA CIK-a IRENA HADŽIABDIĆ POTVRDILA: "Sjednica o prijevremenim izborima za predsjednika RS će biti održana ove sedmice"
Prije 25 min0
Hronika
U SARAJEVSKOM NASELJU NEDŽARIĆI: U saobraćajnoj nesreći večeras učestvovala su dva vozila i u toku je...
Prije 35 min0
Vijesti
"RANJENA ZVIJER PRED IZDISAJEM": Vučinić za "SB" o bivšem predsjedniku RS-a Miloradu Dodiku, sjednici NSRS i najavi referenduma
23. Avg. 20250
Vijesti
N1 NA VUČIĆEVOM DALJINSKOM UPRAVLJAČU: Direktor Amir Zukić uposlenicima poručio: "Budite spremni na svaku opciju!"
Prije 12h0
Vijesti
NOVI SKANDAL BH. INSTITUCIJA: Dodiku omogućen VIP prelazak granice u svojstvu predsjednika RS!
24. Avg. 20251
Vijesti
"OVO JE PAKLENI PLAN": Vučinić tvrdi da je Dodik imenovao mandatara kako bi Ustavni sud BiH poništio tu odluku
24. Avg. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.