KOMPANIJA IZ SREDNJE BOSNE BILJEŽI USPJEŠNO POSLOVANJE: Povećanje profita u poslovima namjenske industrije FBiH...

Uskoro i zapošljavanje novi radnika.

  • Ekonomija

  • 22. Avg. 2025  22. Avg. 2025

  • 0

BNT - Tvornica mašina i hidraulike d.d. Novi Travnik prema riječima direktora Besima Belegića bilježi uspjehe u izvozu svojih proizvoda pri čemu je u prvih šest mjeseci tekuće godine prihod 21 milion KM.

Kompanija BNT-TMiH nastavlja sa pozitivnim trendom rasta iz kvartala u kvartal pri čemu se uskoro očekuje i predstavljanje novih proizvoda iz ove kompanije.

U prvih šest mjeseci je zabilježen prihod od 21 milion paraka dok su rashodi približno 19 miliona maraka čime je kompanija ostvarila profit od dva miliona maraka.

Povećanje profita u poslovima namjenske industrije FBiH predstavlja jedan od vodećih izazova zbog izmijenjene slike globalnog tržišta, povećanja cijena radnih sirovina i drugog.

Kompanija trenutno ima približno 500 radnika uz dodatno najavljeno zapošljavanje 50 novih radnika. Kompanija BNT - TMBiH u svojoj bogatoj proizvodnoj paleti proizvodi brojna artiljerijska oružja od minobacača, bestrzajnih topova, vučnih i samohodnih haubica kao i višecijevnih bacača raketa.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...