NAKON ŠTO JE PROCURIO SKANDALOZAN SNIMAK: Oglasila se srbijanska policija, tvrde da je vozač bježao...

On je na licu mjesta pregledan od strane Hitne medicinske pomoći.

  • Regija

  • 25. Avg. 2025  

  • 0

Ministarstvo unutrašnjhih poslova Srbije saopćilo je, nakon što su se na društvenim mrežama pojavili snimci policajaca koji primjenjuju silu tokom privođenja osobe na autoputu, da je u pitanju muškarac koji je bježao od policije prevozeći ilegalne migrante i koji se opirao hapšenju.

„Pripadnici MUP-a koji su danas postupali u vezi sa zaustavljanjem vozila na auto-putu Beograd-Niš, u blizini naplatne rampe Vrčin, po nalogu nadležnih starješina, privremeno su udaljeni sa posla“, dodaje se u saopćenju.

Zbog sumnje u prekoračenje ovlaštenja u primjeni sredstava prinude, MUP navodi da je pokrenulo postupak unutrašnje kontrole i donijelo odluku o privremenom udaljenju (suspenziji) trojice policijskih službenika do okončanja postupka.

„O svim činjenicama biće obaviješteno nadležno tužilaštvo. MUP ističe da će, bez obzira na okolnosti, dosljedno postupati u svim slučajevima mogućeg prekoračenja ovlaštenja, kako bi se očuvalo povjerenje građana i obezbijedilo zakonito i profesionalno postupanje svih pripadnika policije“, piše u saopćenju.

MUP je naveo da se vozač kretao iz pravca Niša prema Beogradu, a da se prethodno nije zaustavio ni na naređenja policajaca iz Jagodine, Pirota i Niša, pritom ugrožavajući bezbjednost saobraćaja – pretičući zaustavnom trakom i izbjegavajući kontrolu.

Na naplatnoj rampi Vrčin, vozač je probio spuštenu naplatnu rampu, a zaustavljen je tako što je napravljena blokada neposredno poslije naplatne rampe. Tom prilikom, kako tvrdi MUP, vozač N.M. (41) je negodovao, opirao se i pružao aktivan otpor policijskim službenicima gdje su oni morali da ga spriječe da pokrene vozilo i udalji se sa iregularnim migrantima koje je prevozio.

„N.M. je nastavio sa aktivnim otporom, šutirao policajce pri čemu su policijski službenici primjenili sredstva prinude – fizičku snagu i savladali ga„, dodaje se u saopćenju.

U njegovo vozilu je zatečeno više stranih državljana za koje se sumnja da su ilegalno ušli u Srbiju.

MUP navodi i da je, prema izvršenim testovima, vozač bio pozitivan na prisustvo narkotika, a također je utvrđeno da je upravljao bez vozačke dozvole i da nije postupao po znaku ovlaštenog službenog lica.

On je na licu mjesta pregledan od strane Hitne medicinske pomoći.

Njemu je određeno zadržavanje do 48 sati zbog sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljen prijelaz državne granice i krijumčarenje ljudi i uz krivičnu prijavu biće priveden nadležnom tužilaštvu.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...