NOVI DETALJI NESREĆE U MEĐIMURJU: Državljanin BiH kombijem usmrtio biciklistu

Protiv 42-godišnjeg vozača kombija bit će podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu zbog kaznenih djela izazivanja prometne nesreće u cestovnom prometu i nepružanja pomoći te će u zakonskom roku biti predan pritvorskom nadzorniku.

  • Hronika

  • Prije 14h  

  • 0

Državljanin Bosne i Hercegovine (42) osumnjičen je za izazivanje prometne nesreće sa smrtnom posljedicom i nepružanje pomoći nakon što je u ponedjeljak navečer kombijem naletio na biciklista (42) i pobjegao s mjesta događaja, izvijestila je Policijska uprava međimurska.

Tragedija na cesti Cirkovljan - Prelog

Prema policijskom izvješću, nesreća se dogodila u ponedjeljak, 1. rujna, nešto poslije 20 sati na lokalnoj cesti između Cirkovljana i Preloga. Osumnjičeni 42-godišnjak upravljao je kombi vozilom zagrebačkih registarskih oznaka te brzinu kretanja nije prilagodio uvjetima na cesti, odnosno noćnoj vidljivosti i prisutnosti biciklista. Zbog toga je prednjim bočnim dijelom vozila udario u stražnji dio bicikla kojim je ispred njega, uz desni rub kolnika, vozio 42-godišnjak.

Od siline naleta, biciklist i bicikl odbačeni su s ceste u polje kukuruza. Nažalost, teško ozlijeđeni biciklist preminuo je na mjestu događaja. Policija navodi kako u trenutku nesreće preminuli nije bio označen izvorom svjetlosti ili reflektirajućom materijom.

Brza reakcija policije i uhićenje

Nakon dojave o pronalasku tijela, policijski službenici Postaje prometne policije Čakovec i drugi službenici PU međimurske pokrenuli su opsežnu potragu za odbjeglim vozačem, prenosi Index.

Učinkovita akcija rezultirala je uhićenjem 42-godišnjeg vozača kombija na području Varaždina, svega nekoliko sati nakon nesreće. Iz međimurske policije zahvalili su na suradnji kolegama iz PU varaždinske.

Slijedi kaznena prijava

Očevid na mjestu nesreće obavio je zamjenik županijske državne odvjetnice u Varaždinu u suradnji s policijom i sudskim vještakom. Tijelo preminulog prevezeno je na Odjel patologije Županijske bolnice Čakovec, gdje će se obaviti obdukcija.

Protiv 42-godišnjeg vozača kombija bit će podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu zbog kaznenih djela izazivanja prometne nesreće u cestovnom prometu i nepružanja pomoći te će u zakonskom roku biti predan pritvorskom nadzorniku.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...