Politika
JELENA TRIVIĆ UPERILA PRSTOM NA SNSD: "To je direktan udar na građane i privredu"
22. Mar. 20260
Kako navode iz te stranke, ne ulazeći u kvalifikaciju sudske presude u slučaju Milorada Dodika, činjenica je da Republika Srpska u ovom momentu nema predsjednika RS, te nema ustavno izabranu Vladu.
Politika
13. Sep. 2025
0
Kako navode iz te stranke, ne ulazeći u kvalifikaciju sudske presude u slučaju Milorada Dodika, činjenica je da Republika Srpska u ovom momentu nema predsjednika RS, te nema ustavno izabranu Vladu.
- Glavni odbor Narodnog fronta stoga smatra da su prijevremeni izbori najmanje štetno rješenje po Republiku Srpsku i da na njima stranke trebaju uzeti učešće kako bi Republika Srpska dobila instituciju predsjednika, te kako bi se formirala nova vlada koja će biti predloženau skladu sa Ustavom Republike Srpske - naveli su iz Narodnog fronta.
Pozivaju i druge opozicione stranke da iskažu svoj jasan stav o učestvovanju na prijevremenim izborima, te da se uđe u proces u kojem će opozicija predložiti ime kandidata oko kojeg će se okupiti, jer je izvjesno da će i SNSD i stranke okupljene oko vladajuće koalicije, uprkos njihovom najavljenom bojkotu, učestvovati na prijevremenim izborima. Podsjećaju da su i u svojim ranijim istupima upućivali da je najlogičnije da SDS, kao najveća opoziciona stranka, predloži kandidata.
Narodni fornt smatra da će ekonomsku situaciju i operativni život svih građana i poslovnog sektora dodatno zakomplikovati upitnost legitimiteta vlade RS. Problemi mogu nastati u bankarskom sistemu, te u saradnji vlade s međunarodnim finansijskim institucijama gdje će vjerovatno doći do obustavljanja velikih infrastrukturnih projekata, a ukoliko ovakva situacija potraje, u problem će doći i privatne firme koje imaju izvozne aktivnosti prema zemljama Evropske unije.
- U skladu sa ovim rizicima, neophodno je da RS dobije legalne i legitimno izabrane institucije, te da nastavi svoj politički, pravni, ekonomski i svaki drugi operativni život kao što ga je nastavljala poslije svih kriza i pritisaka koji su dolazili od dijela međunarodne zajednice - poručuju iz Narodnog fronta.
Ocjenjuju dalje da će najavljeni referendum, ukoliko uopšte bude održan, biti iskorišten isključivo kao instrument političke kampanje aktuelne vlasti i to u predvečerje prijevremenih izbora, "te na takav referendum koji će biti samo njihova kampanja i neće služiti za odbranu ustavno-pravne i političke pozicije RS, ne treba ni izlaziti".
Kako su najavili iz te stranke, u narednom periodu će pripremiti niz krivičnih prijava protiv odgovornih osoba koje su svojim radnjama oštetila RS za više stotina miliona maraka u raznim aferama kojima se svjedoči gotovo svakodnevno (Vijadukt, Serdarov, Šume Srpske, itd). Krajnje je vrijeme, poručuju, da pravosuđe počne da radi svoj posao i da se procesuiraju svi odgovorni koji nanose nemjerljivu ekonomsku štetu RS.
Politika
JELENA TRIVIĆ UPERILA PRSTOM NA SNSD: "To je direktan udar na građane i privredu"
22. Mar. 20260
Mini market
DODIK POZVAO GRAĐANE DA ŠTEDE GORIVO: Stigao mu odgovor iz Narodnog fronta - "Dok građani štede gorivo, vaša svita..."
19. Mar. 20260
Politika
"RADI SE O DOBROM POLITIČKOM ZNALCU": Narodni front dobio pojačanje, Jelena Trivić ne krije zadovoljstvo
23. Feb. 20260
Politika
OKTOBAR NA POMOLU: Narodni front usvojio više zaključaka za jačanje stranke, jedan se tiče i Thompsona (VIDEO)
22. Feb. 20260
Rat u zalivu
HLADAN TUŠ IZ WASHINGTONA: Donald Trump odbio plan Benjamina Netanyahua...
Prije 38 min0
Vijesti
"PUN POGODAK U METU": Nebojša Vukanović izazvao reakciju Milorada Dodika, sad je sve jasno...
Prije 48 min0
Evropa
DRAMATIČNA OBJAVA BRITANSKOG PREMIJERA: "Dao sam vojsci dopuštenje da se ukrca i zadrži..."
Prije 1h0
Politika
MARIO KORDIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Svjedočimo da je nekako situacija u gradu Mostaru i čitavoj regiji se pomalo...“
Prije 1h1
Politika
KRHKO JE (NE)ZNANJE: Iz diplomatskih krugova za „SB“ –„Draško Stanivuković je neznalica, hapšenja će se nastaviti...“
Prije 23h2
Politika
SAVO MINIĆ ZA VUČIĆEV MEDIJ: "Neprihvatljivo je da na teritoriji RS-a postoje..."
23. Mar. 20261
Politika
ADEMOVIĆ PRIHVATIO DOBAR SAVJET MARINE PENDEŠ: Odmah je "ugasio" Dragana Čovića (VIDEO)
23. Mar. 20260
Politika
PONOĆNA DRAMA U BANJOJ LUCI: Narodna skupština Republike Srpske po hitnom postupku usvojila zakone, Alen Šeranić na novoj funkciji...
25. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.