Ekonomija
EXPORT - IMPORT - NIŠTA: Trgovinski deficit FBiH u augustu iznosio...
21. Sep. 20230
U augustu se iz FBiH najviše izvozilo u Hrvatsku, Njemačku i Austriju, a najviše se uvozilo iz Kine, Njemačke i Italije.
Ekonomija
22. Sep. 2025 22. Sep. 2025
0
Federacija BiH je u augustu 2025. godine ostvarila izvoz u vrijednosti 833.522.000 KM, što je za 11,5 posto manje u odnosu na juli 2025. godine ili 6,3 posto više u odnosu na august 2024. godine.
U augustu ove godine ostvaren je uvoz u vrijednosti 1.656.366.000 KM, što je za 11,7 posto manje u odnosu na juli 2025., odnosno 0,7 posto više u odnosu na august 2024. godine.
U periodu januar – august 2025. izvoz je prosječno rastao svaki mjesec za 0,26 posto, a uvoz je prosječno padao za 0,25 posto.
Procent pokrivenosti uvoza izvozom je 50,3 posto, što je za 0,1 posto više u
odnosu na juli 2025. kada je pokrivenost bila 50,2 posto.
Trgovinski deficit Federacije BiH za august 2025. je iznosio 822.844.000 KM, pokazuju podaci Federalnog zavoda za statistiku.
U augustu se iz FBiH najviše izvozilo u Hrvatsku, Njemačku i Austriju, a najviše se uvozilo iz Kine, Njemačke i Italije.
Politika
EVROPSKA UNIJA TERGETIRALA SNSD: Željka i Milorad označeni su kao krivci u dokumentu Evropske komisije; Rusija se spominje čak 20 puta
Prije 1h0
Vijesti
POTRESNA ISKUSTVA IZ DOMA PENZIONERA PRIJE POŽARA: Uslovi su bili užasni, nisu im čistili sobe
Prije 1h0
Sport
ČEMU OVO VODI: Dodikov sestrić Vico Zeljković posljednjom odlukom pokazao da je apsolutni vladar BH. FUDBALA, sada je u Banja Luku prebacio...
Prije 2h0
Svijet
DONALD TRUMP IMA NOVU "LJUBAVNICU": "Zavela" ga je jedna od najmoćnijih žena Evrope
Prije 2h0
Ekonomija
NOVOSTI SA SARAJEVSKOG AERODROMA: Wizz Air povećava broj letova za BiH, ali ni to nije sve...
04. Nov. 20250
Ekonomija
PIŠI PROPALO: U tvornicu uloženo 900.000 maraka, nikada nije proradila, a radnici danas sjede u...
03. Nov. 20250
Ekonomija
KO TO MOŽE PLATITI: Cijena kvadrata u novogradnji ruši sve rekorde, ali još nije gotovo...
04. Nov. 20250
Ekonomija
KUPLJENO ZEMLJIŠTE, SPREMA SE PROJEKAT: U poslovnu zonu vrijednu 200 miliona KM stiže još jedna fabrika
04. Nov. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.