BH. STRUČNJAK PREUZEO MARIBOR: Veliki korak naprijed u mojoj karijeri

On je dodao da jeste neprijatno da je on četvrti trener u dosadšanjem dijelu sezone, ali da se nada da će sa njim sve proći glatko i da će se duže zadržati.

  • Sport

  • 01. Okt. 2025  

  • 1

Feđa Dudić je prilikom predstavljanja u Mariboru rekao da njegova želja da preuzme ovaj klub nikada nije dovedena u pitanje. Iako je imao nekoliko ponuda od rastanka sa Radničkim, želio je odmoriti, ali je ponuda Maribora ipak bila i više nego primamljiva.

- To je veliki korak naprijed u mojoj karijeri, pokušaću da iskoristim priliku koju mi je pružio upravni odbor Maribora. Od kada smo uspostavili kontakt, moja želja nije bila dovedena u pitanje. Razgovarali smo samo o nekim manjim stvarima. Između Kragujevca i Maribora dobio sam pet ili šest ponuda koje nisam prihvatio. Htio sam da produžim pauzu kada je stigla ponuda iz Maribora, ali sam rekao, to je to. Dolazim motivisan i jedva čekam prvu utakmicu, prvi trening, da se upoznam sa igračima. Prve analize sam uradio kod kuće, prije dolaska sam provjerio kako i na koji način ekipa funkcioniše. Naravno, ne dolazim na posao bez informacija, kao da su mi pale s neba, rekao je Feđa Dudić prilikom predstavljanja.

On je dodao da jeste neprijatno da je on četvrti trener u dosadšanjem dijelu sezone, ali da se nada da će sa njim sve proći glatko i da će se duže zadržati.

- Nesumnjivo je neprijatno što je u devet ili deset kola došlo do promjene i postavljanja četvrtog trenera. Nadamo se da će četvrto proći glatko i da ćemo duže sarađivati. Nekako me je tokom karijere proganjala ideja da dobijem priliku u ovom periodu, jer sam preuzeo i Velež i Radnički neposredno prije reprezentativne pauze. Prvi cilj sada je da se potpuno fokusiram na utakmicu koja slijedi protiv Domžala, nakon čega ćemo imati 14 dana, koji su dobrodošli za upoznavanje jedni sa drugima i sa ekipom, i vjerujem da ćemo ih iskoristiti na najbolji mogući način. Navijači mogu očekivati da igramo ofanzivno, ali sa kontrolisanom odbranom, bez divljanja na terenu. U mojoj prvoj sezoni u Radničkom, utakmice su se takođe završavale sa 4:3, 3:2, u drugoj sezoni smo to ispravili. Težim posjedu i dobrom odgovoru nakon izgubljene lopte, sa ciljem da u najvećoj mjeri izvršim pritisak na protivnika.

Feđa Dudić je sa Mariborom dogovorio saradnju do kraja sezone 2026/27.

       

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...