Evropa
ŠTETA JE NEVJEROVATNIH 100 MILIONA DOLARA: Korupcijski skandal u Ukrajini, na meti čovjek nekada blizak Zelenskom
Prije 22 min0
Rukovodstvo kompanije svjesno je da će imati ogromne poteškoće u vezi sa nabavkom sirove nafte i za sada se ne nazire rješenje.
Regija
11. Okt. 2025
0
Predsjednik Upravnog odbora Gaspromnjefta Aleksandar Đukov pokušat će početkom sljedeće sedmice sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem da razriješi pat poziciju nastalu nakon uvođenja američkih sankcija NIS-u.
Čelni čovjek ruskog energetskog giganta trebalo bi u ponedeljak da se sastane sa svojim domaćinom, ali prema informacijama režimskih "Novosti" nisu veliki izgledi da se iz Beograda vrati sa opipljivim i dugoročnim rješenjem za krizu koja je više od embarga jednoj kompaniji i reflektuje se na ekonomsku, političku i socijalnu panoramu u Srbiji.
Prema nezvaničnim informacijama "Novosti", medija pod kontrolom Vučićevog režima, uvod u ove važne razgovore nije bio obećavajući, jer je ruska strana planirala da gasni aranžman sa Srbijom produži samo do kraja godine, čime je srbijanska strana duboko razočarana i tumači je kao želju Moskve da Srbiju drži "na kratkom povodcu" i ostavi sebi prostor za političke ucjene.
Rukovodstvo kompanije svjesno je da će imati ogromne poteškoće u vezi sa nabavkom sirove nafte i za sada se ne nazire rješenje.
Ono što bi moglo da zabrine vlast u Srbiji je mogućnost otpuštanja radnika koju menadžment drži kao otvorenu opciju i kao jedan od načina da se amortizira udar iz Washingtona.
Evropa
ŠTETA JE NEVJEROVATNIH 100 MILIONA DOLARA: Korupcijski skandal u Ukrajini, na meti čovjek nekada blizak Zelenskom
Prije 22 min0
Regija
PLENKOVIĆ O NEMILIM SCENAMA: "Zakon ulice neće proći. A izbor Medakovića..."
Prije 27 min0
Regija
GOLDSTEIN NEMA DILEMU: "Ovo je najtačniji broj žrtava logora u Jasenovcu...!"
Prije 29 min0
Svijet
HISTORIJSKI SASTANAK U BIJELOJ KUĆI: Sirijski predsjednik kod Trumpa
Prije 32 min0
Regija
VUČIĆ JE UŽASNUT: Kurti s ponosom predstavio SKIFTERI, prvi dron proizveden na Kosovu
08. Nov. 20250
Regija
NAKON PONIŽAVANJA, VUČIĆ POZVAO DIJANU HRKU DA PREKINE ŠTRAJK GLAĐU: “Uvijek sam spreman da razgovaram i da je saslušam”
08. Nov. 20250
Regija
SKANDAL U SRBIJI: Vučićevi sljedbenici snimljeni u akciji, pogledajte šta su uradili na kući Mađarice i Hrvata...
08. Nov. 20250
Regija
PRVI PUT U POSLJEDNJIH PEDESET GODINA: Republika Hrvatska ostala bez stranih...
09. Nov. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.