Regija
VUČIĆ U PANICI: "Svijet je poludio, idemo ka opštoj katastrofi"
19. Mar. 20260
„Prvi dan kad budemo imali probleme, uzet ćemo stvar u svoje ruke“, rekao je Vučić na RTS-u, govoreći o sankcijama NIS-u i poručio je da će zaštiti Srbiju.
Regija
23. Okt. 2025 23. Okt. 2025
0
Govoreći na državnoj televiziji, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da su „sankcije NIS-u i pritisci s različitih strana svijeta nešto su što ugrožava Srbiju već duže vrijeme“.
„Prvi dan kad budemo imali probleme, uzet ćemo stvar u svoje ruke“, rekao je Vučić na RTS-u, govoreći o sankcijama NIS-u i poručio je da će zaštiti Srbiju.
On je naglasio kako je Srbija dogovorila uvoz naftnih derivata preko mađarskog MOL-a,a poručio je da nije lako od nekoga drugog uvesti plin.
"Rusi su nam bili pouzdan partner, ne razumijem tu njihovu igru oko plina. Ali su nam do sada isporučivali plin, ne mogu ništa reći. Mi ne koristimo ni litar ruske nafte, zato i gradimo naftovod prema Mađarskoj, da bismo preko Družbe i Mađarske mogli dobivati naftu, a ne samo preko Janafa. Tako i s plinom — moramo graditi interkonektor i prema Bugarskoj i prema Rumunjskoj“, objasnio je predsjednik Srbije.
Vučić je potom ukazao na važnost plina za ukupan elektroenergetski sistem zemlje i funkcioniranje ekonomije.
„Bugari su ispravno protumačili ovo s ugovorima, jer Evropa nije donosila ove odluke zbog nas. Računam da ćemo do kraja godine dobiti nove ugovore. Mi smo mirni do 2027. ako dobijemo ugovor, a nadamo se da će to biti do kraja godine. Ali kako poslije toga? Nismo ranije imali plinovod u Srbiji, prije pet, šest godina smo ga izgradili, i sada moram reći kako da u godinu dana riješimo sve probleme“, rekao je.
„I BiH će ostati bez plina, jer to ide preko nas. Ja ne gledam samo kako da prezimimo, već što će biti za pet do deset godina. Uzeli smo 1,3 milijarde kubika plina od Azerbajdžana, ponudili smo i da budemo dio nuklearki u Mađarskoj i Rumuniji, kako bismo osigurali energiju“, rekao je.
Regija
VUČIĆ U PANICI: "Svijet je poludio, idemo ka opštoj katastrofi"
19. Mar. 20260
Regija
PRST U OKO BRUXELLESU: Aleksandar Vučić priznao da će Srbija nastaviti po starom...
05. Feb. 20260
Ekonomija
RAZGOVARALI O KONKRETNIM PROJEKTIMA: Vučić s Kordićem o direktnoj avioliniji Beograd - Mostar
05. Jan. 20260
Vijesti
VUKANOVIĆ OČITAO LEKCIJU PREDSJEDNIKU SRBIJE: "Zašto Vučić u Trebinju govori o oružju, eno mu Kosovo neka pokazuje snagu"
05. Jan. 20260
Vijesti
"PUN POGODAK U METU": Nebojša Vukanović izazvao reakciju Milorada Dodika, sad je sve jasno...
Prije 21 min0
Evropa
DRAMATIČNA OBJAVA BRITANSKOG PREMIJERA: "Dao sam vojsci dopuštenje da se ukrca i zadrži..."
Prije 34 min0
Politika
MARIO KORDIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Svjedočimo da je nekako situacija u gradu Mostaru i čitavoj regiji se pomalo...“
Prije 40 min0
Svijet
ŠTA SE KRIJE IZA SVEGA: Bijela kuća objavila misterioznu video-poruku, uslijedile su brojne reakcije...
Prije 54 min0
Regija
NADREALNE SCENE U SUSJEDSTVU: Pogledajte šta je muškarac donio na benzinsku pumpu...
24. Mar. 20260
Regija
BURNO U OTVORENOM: Bivši Tuđmanov obavještajac -"Ne isključujem vojne opcije poput desanta i djelovanja helikopterskih zračnih snaga..."
25. Mar. 20260
Regija
OVO JE UHAPŠENI HDZ-ovac: Evo što je sve radio...
24. Mar. 20260
Regija
ČESTITKA IZAZVALA HAOS U ZEMLJI: Macron čestitao Golobu, Janša mu odgovorio sa - Ne tako...
23. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.