SAVJETI ZA PUBLIKU: Austrijski savez izdao pravila za navijače pred meč sa BiH

Vrata stadiona Ernst Happel otvaraju se u 18:45 sati, a organizatori savjetuju navijačima da dođu ranije zbog pojačanih sigurnosnih i kontrolnih procedura.

  • Sport

  • 11. Nov. 2025  

  • 0

Reprezentacija BiH gostuje Austriji 18. novembra u okviru posljednjeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a Austrijski fudbalski savez (OFB) objavio je pravila za navijače.

Vrata stadiona Ernst Happel otvaraju se u 18:45 sati, a organizatori savjetuju navijačima da dođu ranije zbog pojačanih sigurnosnih i kontrolnih procedura.

Zbog ograničenog broja parking mjesta i građevinskih radova, preporučuje se dolazak javnim prijevozom. Karte za utakmicu ne vrijede kao karta za prevoz.

Na stadion nije dozvoljeno unošenje velikih kišobrana, selfie štapova i dvostraničnih transparenata. Male kišobrane, deke i jastuke za sjedenje posjetioci mogu ponijeti.

Transparenti i znakovi mogu biti maksimalne veličine 2 x 1 metar, a dopuštene su samo državne zastave Austrije i Bosne i Hercegovine bez natpisa.

Navijački rekviziti poput bubnjeva i megafona nisu dozvoljeni, dok se u sektorima C i D smiju koristiti isključivo službeno odobreni austrijski navijački rekviziti.

Male torbe i ruksaci su dozvoljeni, ali prolazak kroz sigurnosne kontrole može potrajati.

Očekuje se da će više od 25.000 navijača BiH bodriti Zmajeve u Beču, a meč počinje u 20:45 sati.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...