Hronika
TRAGEDIJE NA SKIJANJU: Najmanje osam poginulih u lavinama, spasilački timovi izvukli...
18. Jan. 20260
Analiza potvrđuje da domaći centri Kolašin 1450 i Kolašin 1600 nude najbolji odnos cijene i kvaliteta, nadmašujući čak i destinacije s dugom tradicijom zimskog turizma
Ekonomija
05. Dec. 2025
0
Crna Gora je proglašena najpovoljnijom ski-destinacijom na svijetu kada je riječ o jednodnevnom porodičnom skijanju, prema novom globalnom istraživanju koje je obuhvatilo više od 50 skijališta.
Analiza potvrđuje da domaći centri Kolašin 1450 i Kolašin 1600 nude najbolji odnos cijene i kvaliteta, nadmašujući čak i destinacije s dugom tradicijom zimskog turizma.
Prema podacima SportsCover Directa, odrasla dnevna karta u Kolašinu košta 25 eura, dok je dječja 16,50 eura. Time četvoročlana porodica može provesti dan na snijegu za ukupno 83 eura, cifra koja značajno odstupa od evropskog i svjetskog prosjeka. Ovakav rezultat dodatno pozicionira Crnu Goru kao pristupačnu i konkurentnu zimsku destinaciju u regionu i šire.
Na drugom mjestu nalazi se švedsko skijalište Dundret Lapland u području Gällivare, dok je treću poziciju zauzela Via Lattea, velika skijaška regija koja se proteže između Francuske i Italije.
Ovi rezultati pokazuju da i u zemljama s dugom skijaškom tradicijom postoje destinacije koje se ističu povoljnijom cjenovnom politikom.
Evropska skijališta i dalje zauzimaju najveći broj pozicija na listi povoljnih jednodnevnih aranžmana, zahvaljujući razvijenoj infrastrukturi i stabilnim cjenovnim okvirima. Pored nordijskih centara, u analizi se ističe i nekoliko japanskih skijališta, što sugeriše da konkurentne cijene nisu ograničene samo na jedan kontinent.
Objavljeni rezultati mogli bi imati značajan uticaj na odluke putnika koji već na početku sezone pažljivo računaju troškove. Istovremeno, Crna Gora ovim dobijenim podacima učvršćuje svoj položaj na evropskoj skijaškoj mapi — kao destinacija koja nudi pristupačnost, ali i sve raznovrsniju zimsku ponudu.
Hronika
TRAGEDIJE NA SKIJANJU: Najmanje osam poginulih u lavinama, spasilački timovi izvukli...
18. Jan. 20260
Ekonomija
HRVATI BI OVE GODINE MOGLI POHARATI BOSNU I SRBIJU: Omiljena stvar ovdje je najpovoljnija
02. Jan. 20260
Sport
LOŠ NASTUP NAŠE NAJBOLJE SKIJAŠICE: Muzaferija bez bodova u La Thuileu
13. Mar. 20250
Sport
BILA NAJBOLJA I U PRVOJ VOŽNJI: Camille Rast nova svjetska prvakinja u slalomu
15. Feb. 20250
Vijesti
SLIJEDI LI BUNT ZAPOSELNIH U INSTITUCIJAMA BiH: Prevareni, ni budžeta, ni zakona...
Prije 6 min0
Regija
BURNO U SLOVENIJI: Janez Janša se ne miri s porazom, vlast bi mogao formirati...
Prije 8 min0
Regija
BIVŠI HRVATSKI OBAVJEŠTAJAC ANTE LETICA: "Za razliku od Amerikanaca - Izrael ima jasan plan..."
Prije 13 min0
Show
SLAVNI GLUMAC PROGLAŠEN KRIVIM: Za seksualni napad dosuđena odšteta od gotovo 60 miliona dolara...
Prije 19 min0
Ekonomija
DOLAZI NOVA, JOŠ VEĆA KATATROFA: Ekonomista koji je predvidio svjetsku krizu 2008. izdao zloslutno upozorenje
21. Mar. 20260
Ekonomija
NAREDNE SEDMICE ĆE SE MNOGO TOGA PROMIJENITI: Ova kompanija otvara novu bazu i uvodi 17 novih linija...
22. Mar. 20260
Ekonomija
OVO NEĆE NA DOBRO: Novi skok cijena nafte, sada košta...
Prije 22h0
Ekonomija
EVO KO JE STVARNI POBJEDNIK U RATU PROTIV IRANA: Oni su se poprilično obogatili
Prije 11h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.