Hronika
"PAO" ZELENAŠ: Krivično će odgovarati zbog kamatarenja
31. Mar. 20260
Oštećeni maloljetnik je odvezen na ukazivanje ljekarske pomoći gdje su mu od ljekara konstatovane lake tjelesne povrede
Hronika
16. Dec. 2025
0
Uhapšen je osumnjičeni za nasilničko ponašanje i protivpravno lišenje slobode na štetu maloljetnika u Plužinama.
Službenici plužinske policije uhapsili su G.A. (42) iz Plužina zbog sumnje da je maloljetnika odveo u stan, gdje mu je nanio lakše tjelesne povrede i prijetio mu.
Službenici Stanice policije Plužine, lišili su slobode osumnjičenog za krivično djelo nasilničko ponašanje u sticaju sa krivičnim djelom protivpravno lišenje slobode.
"Slobode je lišen G.A. (42) iz Plužina koji je, kako se sumnja, djela koja mu se stavljaju na teret, izvršio na način što je maloljetno lice staro 11 godina protivno njegovoj volji, uz upotrebu fizičke snage, odveo u svoj stan gdje mu je upućivao riječi prijeteće sadržine, takođe uz upotrebu fizičke snage. Nakon što je policiji prijavljen ovaj događaj od strane svjedoka događaja, policija je preduzela hitne mjere i radnje iz svoje nadležnosti, pronašla G.A. i dovela ga u službene prostorije gdje su od njega prikupljena obavještenja na zapisnik. Osim toga, ovo lice je alkotestirano, te je utvrđeno prisustvo alkohola u organizmu u koncentraciji od 1,85 g/kg", navode u saopštenju policije.
Oštećeni maloljetnik je odvezen na ukazivanje ljekarske pomoći gdje su mu od ljekara konstatovane lake tjelesne povrede.
Sa događajem je policija upoznala tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, kao i tužioca u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici. Osnovni državni tužilac se izjasnio da se u radnjama G.A. stiču elementi krivičnog djela nasilničko ponašanje u sticaju sa krivičnim djelom protipravno lišenje slobode, te je ovo lice lišeno slobode i on će uz krivičnu prijavu biti priveden postupajućem tužiocu na dalju nadležnost u zakonskom roku.
Hronika
"PAO" ZELENAŠ: Krivično će odgovarati zbog kamatarenja
31. Mar. 20260
Hronika
ZBOG VOŽNJE POD DEJSTVOM ALKOHOLA I DROGE: Uhapšeno 89 vozača
23. Mar. 20260
Hronika
NAKON KRVOPROLIĆA POSLIJE UTAKMICE: Policija sprovela nova hapšenja...
23. Mar. 20260
Hronika
PO PRIJAVI NOTARA: Uhapšen zbog falsifikovanja građevisnke dozvole
19. Mar. 20260
Vijesti
KO BI SE OVOME NADAO: Evo kakvo nas vrijeme očekuje u narednih nekoliko dana...
Prije 19 min0
Sport
KAPITEN BULJUBAŠIĆ POJASNIO: "Ne mogu savijati kičmu pred onima koji ovaj svijet vode u smjeru beščasti i nasilja"
Prije 2h0
Sport
KANAĐANI S VELIKIM RESPEKTOM DOČEKUJU ZMAJEVE: "Bit će nam težak protivnik"
Prije 2h0
Sport
NAPADI SA SVIH STRANA: Jednom rečenicom navukao bijes nacije od 59 miliona stanovnika i izazvao lavinu reakcija sportista
Prije 2h0
Hronika
HOROR U ŠKOLI: 15-godišnjak otvorio vatru, jedan dječak ubijen, osmero ranjenih (VIDEO)
30. Mar. 20260
Hronika
UŽAS U BANJOJ LUCI: Hrvatski konzul i njegov brat fizički napadnuti
30. Mar. 20260
Hronika
STRAVA U HRVATSKOJ: U šumi pronađena dva tijela, otkriven mogući uzrok smrti
30. Mar. 20260
Hronika
TRAGEDIJA U BiH: Sati pretrage okončani nalazom u koritu Bijele vode, evo detalja...
30. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.