MIOKOVIĆ U PROBLEMIMA: Još jedna stranka traži njegovu ostavku - "To je najmanje što se...!"

Predsjednik Kluba Stipe Tokić ističe da se očekuje da Mioković preuzme političku odgovornost i podnese neopozivu ostavku na mjestu Predsjedavajućeg Zastupničkog doma.

  • Vijesti

  • 12. Jan. 2026  

  • 0

Klub HDZ 1990-HNP u Zastupničkom domu Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine oštro je osudio izjave Predsjedavajućeg ovog doma Dragana Miokovića, u kojima je izrazio žaljenje što u Bleiburgu i na Križnim putevima nije pobijeno više Hrvata.

"Takve izjave su protiv čovječnosti i identiteta hrvatskog naroda, a podsjećaju na strašna stradanja Hrvata na Križnom putu“, navodi se u saopćenju Kluba HDZ 1990-HNP, koji smatra da Miokovićeve riječi nisu samo neprimjerene, nego i politički neprihvatljive.

Predsjednik Kluba Stipe Tokić ističe da se očekuje da Mioković preuzme političku odgovornost i podnese neopozivu ostavku na mjestu Predsjedavajućeg Zastupničkog doma.

"To je najmanje što se u ovom trenutku može učiniti nakon ovakvih izjava“, poručio je Tokić.

Klub HDZ 1990-HNP također je naglasio da će, u slučaju da Mioković ne odstupi, razmotriti nastavak saradnje na parlamentarnom nivou.

(Vijesti.ba)

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...