TUŽILAŠTVO JE URADILO SVOJE, ODLUKA JE NA SUDU: Predložen jednomjesečni pritvor za 14 huligana

Za ovo krivično djelo nadležan je Općinski sud u Živinicama, ali će zbog kapaciteta ročište biti održano u Općinskom sudu u Tuzli.

  • Vijesti

  • 26. Jan. 2026  26. Jan. 2026

  • 0

Kantonalno tužilaštvo Tuzla predložilo je jednomjesečni pritvor za 14 osoba, uglavnom članova Torcide (Hajduk) koji su preksinoć u Tuzli napali navijače Crvene zvezde, saznaje portal Istraga.

Pritvor je predložen za državljane Hrvatske i to: Josip Kustura, Ivan Beoković, Tomislav Kustura, Marino Kristijan Mikeli, Ivan Vrsalović, Marko Jovanović, Petar Vukasović i Pero Vujčić, svi iz Splita, Roko Kalašić iz Pule, Alen Barunčić iz Vinkovaca i Duje Penić iz Ploča.

Također, pritvor je oredložen i za bh. državljane Andriju Jokića iz Brčko Distrikta, Marka Primorca iz Mostara i Josipa Sivrića iz Mostara. Ročište za određivanje pritvora bit će održano sutra ujutro. Za ovo krivično djelo nadležan je Općinski sud u Živinicama, ali će zbog kapaciteta ročište biti održano u Općinskom sudu u Tuzli.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...