Mini market
ČIJA JE ONO ZVIJEZDA?: Policija u rijetkim prilikama uhvati nekoga, inicijali čuvaju ugled lojalistima”
Prije 20 min0
Operacija Blanuša je propala, jer smo znali da udruženi projekat Schmidta, CIK-a i Ustavnog suda BiH vodi proglašavanju Vlade Srpske neustavnom, navodi Stevandić
Politika
Prije 2h Prije 1h
1
Kako se približava dan održavanja ponovljenih prijevremenih izbora za predsjednika RS-a, 8. februara, iz bloka vladajućih stranaka stižu sve nervoznije reakcije, sa optužbama o navodnoj izdaji naroda. Opružbe su sve teže, a već neko vrijeme začinjene su i prijetnjama.
Tako predsjednik Narodne skupštine RS-a Nenad Stevandić u svom autorskom tekstu o predstojećim izborima spominje čak i bombe. Pri tome tvrdi kako se navodno bošnjački političari, zajedno sa CIK-om i Christianom Schmidtom, favorizujući Branka Blanušu, konfrontiraju SAD-u. Uz sve to najavljuje i kako će Blanuša, ako bude izabran, navodno raspustiti NSRS, kao zadnji korak ka uništavanju institucija RS-a.
Prenosimo Stevandićev autorski tekst, kako bi čitaoci samo procijenili koliko smisla i logike ima u njemu.
Operacija Blanuša je propala, jer smo znali da udruženi projekat Schmidta, CIK-a i Ustavnog suda BiH vodi proglašavanju Vlade Srpske neustavnom, navodi Stevandić
Kako se približava dan održavanja ponovljenih prijevremenih izbora za predsjednika RS-a, 8. februara, iz bloka vladajućih stranaka stižu sve nervoznije reakcije, sa optužbama o navodnoj izdaji naroda. Opružbe su sve teže, a već neko vrijeme začinjene su i prijetnjama.
Tako predsjednik Narodne skupštine RS-a Nenad Stevandić u svom autorskom tekstu o predstojećim izborima spominje čak i bombe. Pri tome tvrdi kako se navodno bošnjački političari, zajedno sa CIK-om i Christianom Schmidtom, favorizujući Branka Blanušu, konfrontiraju SAD-u. Uz sve to najavljuje i kako će Blanuša, ako bude izabran, navodno raspustiti NSRS, kao zadnji korak ka uništavanju institucija RS-a.
"Kad god razotkrijem podmukle planove političkog podzemlja BiH i opozicije iz Republike Srpske (čiji najistaknutiji član nosi kodno ime „Mujica“), a koje pomenuto podzemlje sponzoriše i kontroliše, odmah dobijem lansirane odgovore – spinove medijsko-pravosudnog, političko-obavještajnog sistema sakrivenog u dubini neugašenog AID-a. Reciklaža laži u cilju zastrašivanja, diskvalifikacije, satanizacije, putem upotrebe pomenutih medijsko – pravosudnih alata razumljiva je i nepismenim. Ali, izgleda da moraju…
Tako će i poslije ovog teksta ponovo spinovati reciklirane priče poput tzv. crvenog kombija (za koji, „čudom“ ne znaju da postoji presuda u slučaju Mektić u moju korist, pa čak da mi se i Dragan Mektić izvinio). Tu se naročito ističu malobrojni, ali ambiciozni, srpski autošovinisti iz opozicionih partija (navedenog kodnog imena „Mujica“) koji se nanovo dokazuju, gazdama iz FBiH – OHR političkog kartela. Čitajte! Imaćete za čim da žalite i kukate. Ludačka želja za vlašću gasi reflekse opreza i sramote. Pa da ih, kako narod kaže, rastočimo do srži po redu i važnosti:
Operacija Blanuša je propala, jer smo znali da udruženi projekat Schmidta, CIK-a i Ustavnog suda BiH vodi proglašavanju Vlade Srpske neustavnom. Čitali smo ih unaprijed, bili brži i tu Vladu potvrdili imenovanjem mandatara od v.d. predsjednice Republike Srpske, na koju nije bilo primjedbe ni sa evropske, ni ruske, a ni sa američke strane. Štaviše, sve tri strane su je podržale, a SAD najdirektnije, putem momentalne posjete otpravnika poslova svoje ambasade u BiH v.d. predsjednici Ani Trišić-Babić.
Potpuno je jasno da niko, baš niko iz EU, nije ni naveo mogućnost nepriznavanja ili nelegitimnosti imenovanja mandatara Save Minića od Ane Trišić-Babić, kao što to nije uradila ni Rusija, a SAD učinile već navedeno. Sada su na djelu tri (moguća) pravca zasnovana na operaciji Blanuša.
Jedan: Autošovinistički i opozicioni predstavnici iz Republike Srpske traže od Ustavnog suda Republike Srpske da se odluka o izboru v.d. predsjednika Ane Trišić-Babić proglasi neustavnom, pa posljedično i sve njene odluke.
Dva: Bošnjački predstavnici iz FBiH iz zajedničkih (državnih prim. pr.) institucija podnose apelaciju Ustavnom sudu BiH u cilju odluke o neustavnosti i nove Vlade Save Minića.
Tri: CIK (zabranjujući svima ostalima) sam započinje bjesomučnu kampanju za kandidata Branka Blanušu, ne samo poništavanjem izbora sa biračkih mjesta gdje je zajednički kandidat njih i Schmidta drastično izgubio, nego i brisanjem svih neospornih glasova kakvih je bilo najviše od broja upisanih – ukupno 84.000 glasača na 136 glasačkih mjesta. Čitaj poništavanjem volje glasača sa 136 glasačkih mjesta, dajući Blanuši prednost od 5.700 glasova pred ponavljanje izbora 8. februara.
Međunarodni input – uticaj na ovaj proces ima samo dva scenarija. Prvi, da je u pitanju avanturizam bošnjačkih faktora i ruski rulet sa Schmidtom, od čega će posljedice snositi samo igrači ruskog ruleta i opozicija Republike Srpske, ali će RS i FBiH ostati pomirene.
Druga, veoma opasna mogućnost je da je ovo guranje prsta u oko američkoj administraciji od Schmidta, CIK-a i Bošnjaka na liniji sukoba američko – evropske politike, slične ili još drastičnije od pitanja Grenlanda i da Schmidt i CIK Bošnjake i opoziciju iz RS zloupotrebljavaju u korist jačanja i prevladavanja njemačkog i briselskog uticaja nad američkim u BiH. Ovdje se već sa đavolom ne sade tikve, nego bombe, pa bi i posljedice po budućnost i bezbjednost BiH, ali i Balkana, mogle biti katastrofalne.
Operacija Blanuša ima za cilj da se uticajem opozicije, srbofobnih i autošovinističkih faktora potpuno delegitimizuju v.d. predsjednik i Vlada RS i da ostane još samo Narodna skupština Republike Srpske. U tu Skupštinu bi Blanuša zakucao posljednji ekser raspuštanjem, ukoliko ga uspiju nametnuti za predsjednika RS.
Imam osjećaj da bi Sarajevo slavilo kao 1941. godine, jer bi tad ono odlučivalo o svemu, a RS ne bi imala ni Vladu, ni Predsjednika, ni Narodnu skupštinu. I to bi bio kraj srpskog suvereniteta sa ove strane Drine. Nama zvuči strašno, a njima primamljivo, pa zato neće odustati.
Svi preduslovi za ovu operaciju su stvoreni. Medijski linč i satanizacija funkcionera Republike Srpske su slični satanizaciji srpskih lidera devedesetih, kao i četrdesetih godina dvadesetog vijeka. Ambiciozni i nedorasli Srbi koji u zgarištu Republike Srpske vide svoju šansu, stalna i histerična kampanja zavađanja rukovodstava Srbije i RS i spinovanje najbjesomučnije međusrpske mržnje između vlasti i opozicije, ali i samog naroda, radikalizovani su do kraja.
Dakle, stvar je opasna.
Ali, čast mi je da sve srbofobe i autošoviniste obavijestim da narod koji je stvorio Republiku Srpsku nije glup. Nije pokvaren kao oni čije su ambicije daleko iznad njihovih vrijednosti i nije ustrašen, naivan i nedostajan da bi sam sebe uništio.
Zato vam, kao neko ko više od 35 godina nije pomjerio politički ni nacionalni kurs ni milimetra, niti se uplašio prijetnji, laži i podmetanja – jasno i otvoreno poručujem: mnogo ste se prevarili, da ne kažem onu drastičniju riječ sa prvim slovom „Z“, objavio je Stevandić u autorskom tekstu.
Mini market
ČIJA JE ONO ZVIJEZDA?: Policija u rijetkim prilikama uhvati nekoga, inicijali čuvaju ugled lojalistima”
Prije 20 min0
Estrada
VLADO GEORGIEV KOMENTARISAO NAPAD NA ČOLINU KUĆU: "Mogu da potpišem da je u pitanju...”
Prije 24 min0
Intervjui
"SB" INTERVJU / ALBIN ZUHRIĆ: "Konaković bi trebao biti udarni igrač bh. diplomatije, a on odmara u Dubaiju, ili komentariše Komšića"
Prije 28 min1
Hronika
STRAVIČAN TERORISTIČKI NAPAD: Napadač se raznio u džamiji, više od 30 je mrtvih...
Prije 35 min0
Politika
UPUĆEN ZAHTJEV ZA VRAĆANJE ZASTAVE SA LJILJANIMA: Imamović o historijskoj važnosti obilježja
04. Feb. 20262
Politika
MILJARDA MARAKA ZA STAROG PRIJATELJA: Kako se čisti put za firmu čiji vlasnik ne silazi s Dodikovih fotografija
03. Feb. 20260
Politika
ŠOK IZ AUSTRIJE: Zatraženo da Amerikanci uhapse Milorada Dodika...
Prije 11h0
Politika
"TO JE BIO PLAĆEN SUSRET...": Šokantan izvještaj Ivice Puljića iz Washingtona...
05. Feb. 20261
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.