Ekonomija
NEMA POTREBE DA SE PRAVE ZALIHE: Povećanje cijena ovog proizvoda, za sada...
Prije 17 min0
Mjera, koja prema Košarčevom prijedlogu treba stupiti na snagu 1. marta i trajati 200 dana, pravda se na način da će time biti spriječena ozbiljna šteta domaćoj proizvodnji
Politika
18. Feb. 2026 18. Feb. 2026
0
Na sjednici Vijeća ministara BiH koja je u toku, skinuta je tačka dnevnog reda kojom je Staša Košarac predložio povećanje carine za 30 posto na uvoz nekoliko tipova čelika i čeličnih proizvoda u BiH, saznaje Raport.
Raport saznaje da je Trojka odbila glasati za ovu tačku dnevnog reda.
Podsjetimo, o čemu je Raport ranije pisao, pod krinkom zaštite domaće proizvodnje, Košarac u stvari pogoduje firmama u vlasništvu Pavgorda koje su najveći proizvođači i izvoznici čelika, a odluka će najviše štetiti Turskoj, jer je BiH od nje uvezla najviše čelika posljednjih nekoliko godina.
Mjera, koja prema Košarčevom prijedlogu treba stupiti na snagu 1. marta i trajati 200 dana, pravda se na način da će time biti spriječena ozbiljna šteta domaćoj proizvodnji.
Tu mjeru Košarac pravda time da će s njom biti spriječena ozbiljna šteta domaćoj proizvodnji i ovaj potez predlaže na inicijativu kompanije 'Nova Željezara Zenica' koji se u decembru obratio Ministarstvu vanjske trgovine i ekonomskih odnosa s tim zahtjevom,a Košarac im promptno udovoljio.
Riječ je o nekadašnjem ArcelorMittalu kojeg je kupila firma H&P Zvornik, inače dio grupacije Pavgord, čiji je vlasnik Gordan Pavlović, fočanski biznismen čije se poslovanje dovodi u bliske veze s SNSD-om.
Ekonomija
NEMA POTREBE DA SE PRAVE ZALIHE: Povećanje cijena ovog proizvoda, za sada...
Prije 17 min0
Vijesti
ZAKUHALO U FUP-u: Podnesena tužba zbog imenovanja krim načelnika
Prije 23 min0
Ekonomija
VANREDNO U BH. SUSJEDSTVU: Povećanje cijena goriva završilo kao saslušanje u skupštini...
Prije 24 min0
Rat u zalivu
ŠOKANTAN GOVOR DONALDA TRUMPA: "Iran mi je ponudio da budem vrhovni vođa, rekao sam..."
Prije 28 min0
Politika
KRHKO JE (NE)ZNANJE: Iz diplomatskih krugova za „SB“ –„Draško Stanivuković je neznalica, hapšenja će se nastaviti...“
25. Mar. 20262
Politika
ADEMOVIĆ PRIHVATIO DOBAR SAVJET MARINE PENDEŠ: Odmah je "ugasio" Dragana Čovića (VIDEO)
23. Mar. 20260
Politika
PONOĆNA DRAMA U BANJOJ LUCI: Narodna skupština Republike Srpske po hitnom postupku usvojila zakone, Alen Šeranić na novoj funkciji...
25. Mar. 20260
Politika
MARIO KORDIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Svjedočimo da je nekako situacija u gradu Mostaru i čitavoj regiji se pomalo...“
Prije 4h1
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.