Ekonomija
STRAHOVANJA SU SE POKAZALA OPRAVDANIM: Cijene lete u nebo, dizel u Njemačkoj dostigao 3 eura
02. Apr. 20260
Ministarstvo energije, rudarstva i industrije FBiH pojašnjava da je povećana potražnja glavni razlog privremenih poteškoća u snabdijevanju.
Ekonomija
11. Mar. 2026
0
Cijene goriva u Bosni i Hercegovini i dalje rastu, a litar dizela na pojedinim benzinskim pumpama sada košta čak 2,99 KM, dok benzin dostiže cijenu od 2,51 KM po litru. Građani strahuju da bi cijene mogle rasti i više, što je dovelo do gužvi na pumpama.
Ipak, iz entitetskih resornih ministarstava poručuju da problema u snabdijevanju gorivom neće biti. Prema informacijama distributera, tržište je stabilno, a povećanje cijena u najvećoj mjeri nadmašuje minimalne marže trgovaca.
Đorđe Savić iz Grupacije za naftu i naftne derivate RS ističe da cijene formira većina distributera u skladu s uredbom, iako marže ponekad dosežu i do 300 posto.
Ministar trgovine i turizma RS, Ned Puhovac, najavio je za BHRT izmjene uredbe koje će ograničiti marže trgovaca, naglašavajući da je trenutna situacija s cijenama neprihvatljiva i da su inspektori na terenu utvrdili prevelike profite.
Građani, zabrinuti zbog visokih cijena, u proteklih sedam dana kupili su oko 18,2 miliona litara dizela, što je dvostruko više nego inače. Ministarstvo energije, rudarstva i industrije FBiH pojašnjava da je povećana potražnja glavni razlog privremenih poteškoća u snabdijevanju.
Na svjetskom tržištu nafta je u utorak, 10. marta ujutro zabilježila nagli pad cijene – barel koji je dan prije iznosio 116 dolara sada košta 90,42 dolara, što dodatno pokazuje koliko je globalno tržište energenata nestabilno.
Ekonomija
STRAHOVANJA SU SE POKAZALA OPRAVDANIM: Cijene lete u nebo, dizel u Njemačkoj dostigao 3 eura
02. Apr. 20260
Ekonomija
ENERGETSKA KATASTROFA: Cijene dizela i nafte lete u nebo
02. Apr. 20260
Ekonomija
GLOBALNI POTRES: Pogledajte gdje je cijena dizela skočila za 81 posto, a koje zemlje kriza nije ni dotakla
29. Mar. 20260
Ekonomija
DOBRA VIJEST ZA VOZAČE: Gorivo u FBiH godinama nije bilo jeftinije, pola novca ide državi
07. Okt. 20240
Rat u zalivu
INDIJSKI THINK-TANK ANALIZIRA RAT: Da li je mogući kopneni rat i šta Iran i SAD imaju od oružja
Prije 28 min0
Hronika
HAOS U CENTRU SARAJEVA: Sudarili se automobil i autobus, tramvaji ne rade
Prije 37 min0
Rat u zalivu
NOVO ORUŽJE U BORBI PROTIV AMERIČKIH LETJELICA: Iran je jučer prvi put koristio AD-08 Majid PVO sistem za obaranje juršnog aviona A-10 Warthoga (VIDEO)
Prije 41 min0
Rat u zalivu
VOJNO-POLITIČKI ANALITIČAR NEDŽAD AHATOVIĆ ŠOKIRA: "Ako Iran POGODI METU, slijedi TOTALNI RAT! Iran igra ŠAH, Amerika POKER" (VIDEO)
Prije 58 min0
Ekonomija
PENZIONERI ČASTE POŠTARE: Krenula isplata mirovina za mart, najviša penzija iznosi čak...
03. Apr. 20260
Ekonomija
VAŽNA PORUKA AMERIČKOG INVESTITORA: Garantujemo energetsku sigurnost BiH, sa sobom povlačimo i druge investitore
02. Apr. 20260
Ekonomija
HAOS U NAJAVI: Crne prognoze iz EU-a; Ovo će biti dugotrajna kriza, pripremamo se za...
Prije 7h0
Ekonomija
NEUGODNO IZNENAĐENJE: Pogledajte šta se dogodilo s cijenama nafte za vrijeme Trumpovog obraćanja naciji...
02. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.