Evropa
GRAD NACISTIČKIH ZLOČINA: Njemački predsjednik posjetio Guernicu
28. Nov. 20250
Situacija u tjesnacu ozbiljno zabrinjava Evropu, ali pozicija Evropske unije trebala bi biti da rat mora prestati bez obzira na ekonomske faktore, izjavio je ministar vanjskih poslova José Manuel Albares.
Evropa
Prije 2h
0
Ministrica odbrane Margarita Robles odbacila je zahtjev američkog predsjednika Donalda Trumpa za vojnu podršku u osiguravanju plovnog puta koji je Teheran blokirao za prolaz naftnih tankera.
"Španija trenutno ne razmatra nikakvu misiju u Hormuškom tjesnacu jer je to ilegalni rat u kojem ima mnogo mrtvih. Cilj mora biti trenutni prekid rata", izjavila je Robles u obraćanju medijima. Trump je prethodno upozorio na "vrlo lošu budućnost" za saveznike unutar NATO-a koji se ne pridruže akciji u Hormuškom tjesnacu.
Situacija u tjesnacu ozbiljno zabrinjava Evropu, ali pozicija Evropske unije trebala bi biti da rat mora prestati bez obzira na ekonomske faktore, izjavio je ministar vanjskih poslova José Manuel Albares.
"Ne smijemo činiti ništa što bi dodatno pojačalo napetost ili dovelo do daljnje eskalacije situacije", rekao je novinarima u Briselu.
Neke članice EU, poput Njemačke, Italije ili Grčke, također su naznačile da se neće pridružiti vojnim operacijama u tjesnacu, dok druge, uključujući Dansku, još uvijek nisu donijele konačnu odluku.
Rat u zalivu
TRUMPOV PONOS U BIJEGU: Iranci potisnuli američke nosače aviona
Prije 3 min0
Rat u zalivu
ANALIZA BBC-ja: "Ratni ciljevi Donalda Trumpa nejasni, ko šta želi u ratu SAD-a i Izraela s Iranom?"
Prije 15 min0
Evropa
ŠAMAR TRUMPU IZ BERLINA: „Šta mi možemo, a moćna američka mornarica ne može?“
Prije 16 min0
Regija
MOSADOVCI U LJUBLJANI: Tajna operacija koja trese temelje Slovenije
Prije 28 min0
Evropa
ŠTA ĆE TRUMP REĆI NA OVO: Hladan tuš za Washington u srcu Evrope - Ova zemlja donijela ŠOKANTNU ODLUKU, i to zbog RATA SA IRANOM
14. Mar. 20260
Evropa
PROCURILO IZ LONDONA: Sjedinjene Američke Države i Izrael planiraju upad u još jednu zemlju...
Prije 11h0
Evropa
STOTINE AMERIČKIH VOJNIKA DOLAZI U OVU BAZU NA BALKANU: Pala odluka koja menja sve - "Stižu avioni i oprema"
15. Mar. 20260
Evropa
TUSK NE MOŽE DA DOĐE SEBI: Poljska je u šoku, pitamo se je li riječ o veleizdaji
13. Mar. 20261
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.