Rat u zalivu
JOE KENT RAZOTKRIO U POTPUNOSTI PREDSJEDNIKA SAD-a: "Trump želi što prije napustiti NATO kako bi zajedno s Izraelom mogao napasti Tursku"
09. Apr. 20260
Netanyahu, Graham i "komora laži" koja je promijenila historiju
Rat u zalivu
20. Mar. 2026 02. Apr. 2026
0
Joe Kent, bivši direktor Nacionalnog centra za borbu protiv terorizma SAD-a, optužio je izraelske zvaničnike i američke zagovornike rata da su mjesecima vršili pritisak na predsjednika Donalda Trumpa da napadne Iran, uprkos nedostatku čvrstih dokaza o neposrednoj prijetnji. Kent, koji je ove sedmice podnio ostavku zbog rata, tvrdi da je oko Trumpa stvorena "komora" koja je isključila sve sumnjičave glasove iz rasprave, prenosi Index.hr.
Kent je u emisiji Megyn Kelly Show detaljno opisao kako je izgledao pritisak na Trumpa u sedmicama prije odluke o napadu. "Vidio sam kako se stvara balon oko predsjednika Trumpa. Predsjednik je bio izoliran i čuo je samo te glasove unutar komore", rekao je. Optužio je visoko rangirane izraelske zvaničnike i medije za vođenje "kampanje dezinformacija" koja je, prema njegovim riječima, prevarila Trumpa i uvjerila ga da Teheran predstavlja neposrednu opasnost za SAD — što Kent kategorično osporava. Naglasio je da je Amerika bila pod pritiskom da uđe u rat isključivo zbog "Izraela i njegovog moćnog lobija".
Kent je usporedio pripremu ovog napada s temeljitijim procesom koji je prethodio Trumpovoj odluci o udaru na iranska nuklearna postrojenja prošlog juna, kada je odluka donesena tek nakon opsežnih unutaradministrativnih rasprava. Ovog puta, tvrdi Kent, izraelski premijer Benjamin Netanyahu i njegovi savjetnici, zajedno s američkim senatorom Lindseyjem Grahamom, uspješno su ubrzali odluku prije nego što je administracija mogla razmotriti sve posljedice. "Koji god argument su koristili, rezultat je bio da je predsjednik Trump bio uvjeren da će, ako sada poduzme akciju, cijela situacija biti brza i laka", zaključio je Kent.
Rat u zalivu
JOE KENT RAZOTKRIO U POTPUNOSTI PREDSJEDNIKA SAD-a: "Trump želi što prije napustiti NATO kako bi zajedno s Izraelom mogao napasti Tursku"
09. Apr. 20260
Svijet
SAVEZ NA ISPITU: Kent otvoreno protiv izraelskih poteza - "Moramo smanjiti vojnu podršku"
08. Apr. 20260
Rat u zalivu
ČOVJEK KOJI JE REKAO NE PREDSJEDNIKU SAD-a: Joe Kent moli Trumpa da zaustavi rat na Bliskom istoku
02. Apr. 20260
Rat u zalivu
SVIJET U NEVJERICI NAKON ISTUPA BIVŠEG ŠEFA CIA-e: Rat protiv Irana započet na bazi čistih laži
22. Mar. 20260
Vijesti
SKANDAL U BH. GRADU: Novi mural zločinca Ratka Mladića uznemirio mještane
Prije 11 min0
Hronika
SAOBRAĆAJNA NESREĆA NA MAGISTRALNOM PUTU M-17: Na terenu vatrogasci i Hitna pomoć
Prije 16 min0
Evropa
RUSIJA I UKRAJINA IZVELI VELIKU RAZMJENU: Uoči najavljenog uskrsnog primirja s obje strane vraćeno kući više od 150 ljudi (FOTO)
Prije 22 min0
Sport
ISPOVIJEST KOJA JE POTRESLA ITALIJU: Zvijezda Intera progovorila o paklu u Zenici; "Nakon promašaja protiv Bosne i Hercegovine, htio sam propasti u zemlju!"
Prije 28 min0
Rat u zalivu
JOE KENT RAZOTKRIO U POTPUNOSTI PREDSJEDNIKA SAD-a: "Trump želi što prije napustiti NATO kako bi zajedno s Izraelom mogao napasti Tursku"
09. Apr. 20260
Rat u zalivu
DRAMA U ZALJEVU: Oglasio se Donald Trump - "Ne trebamo ga, jako smo ih udarili..."
Prije 11h1
Rat u zalivu
LETE TIK IZNAD MORA I IZMIČU RADARU: Procurili zastrašujući kadrovi Hezbollahovog lansiranja raketa "Noor" na Izrael (VIDEO)
09. Apr. 20260
Rat u zalivu
NEVJEROVATNA PRIČA FINANSIJERA S WALL STREETA: "Upravo sam se vratio iz Hormuza, Trump ni ne sluti šta se tamo zbiva...!"
09. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.