SP 2026
HISTORIJA JE VEČERAS ISPISANA: Bosna i Hercegovina sada i teoretski osigurala šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva!
Prije 2h0
Riječ je o prvoj kompaniji u zemlji koja proizvodnjom obnovljenog carbon blacka zatvara cirkularni krug ekonomije, vraćajući visokokvalitetni materijal nazad u proizvodni ciklus.
Ekonomija
25. Mar. 2026
0
Dok se u Vogošći privode kraju pripreme za početak proizvodnje, kompanija RCB Nanotehnologija ulazi u fazu jačanja stručnog tima koji će raditi na jednoj od tehnološki najnaprednijih industrijskih investicija u Bosni i Hercegovini.
Riječ je o prvoj kompaniji u zemlji koja proizvodnjom obnovljenog carbon blacka zatvara cirkularni krug ekonomije, vraćajući visokokvalitetni materijal nazad u proizvodni ciklus. Razvoj projekta odvija se planiranom dinamikom, a početak proizvodnje predviđen je za četvrti kvartal ove godine.
Oprema za postrojenje je isporučena i trenutno je u fazi montaže, kao najvažniji dio nove patentirane tehnologije. Paralelno s tim, kompanija već sada planira sljedeći korak. Izgradnju i razvoj centra za obuku kadrova, iz kojeg će se bh stručnjaci pripremati za projekte i postrojenja koja RCB planira razvijati širom svijeta.
“Prošle godine započeli smo izgradnju nove, velike hale, a danas smo praktično veliko gradilište na kojem se instalira najmodernija oprema. Sve se odvija planiranom dinamikom i već sada razmišljamo o sljedećoj fazi a to je centar za obuku kadrova koji će pripremati stručnjake za projekte u drugim dijelovima svijeta”, objašnjava generalna direktorica Hanadi Džabić Frašto.
Kako se približava početak proizvodnje, kompanija paralelno širi tim i traži stručnjake i motivisane profesionalce koji žele doprinositi razvoju i upravljanju naprednim tehnološkim procesima. Fokus je prije svega na oblastima procesnog i hemijskog inžinjeringa, ali i na onima koji rade u proizvodnim procesima, kao i na onima koji podržavaju svakodnevno funkcionisanje tima i administrativne operacije.
Pored inžinjerskih i tehničkih profila, kompanija planira jačati i funkcije koje podržavaju rast i međunarodnu ekspanziju projekta, uključujući finansijsko upravljanje i izvještavanje, ljudske resurse, laboratorijski rad i kontrolu kvaliteta, te operativnu i administrativnu podršku. Cilj je okupiti multidisciplinarni tim - od proizvodnje do administracije - koji zajedno razvija i upravlja tehnologijom, te gradi temelje za projekte koje RCB planira realizirati i izvan Bosne i Hercegovine
“Tražimo stručne i motivisane ljude koji žele biti dio projekta koji donosi novu industriju u Bosnu i Hercegovinu. Riječ je o prilici za rad na naprednoj tehnologiji, kontinuirano usavršavanje i profesionalni razvoj u okruženju koje otvara vrata međunarodnim projektima i tržištima. Za inžinjere i stručnjake koji žele da njihovo znanje ima stvarnu industrijsku vrijednost ovo je prilika da karijeru grade na tehnologiji budućnosti, istovremeno doprinoseći modernijoj industriji koja smanjuje karbonski otisak i odgovornije koristi resurse”, ističe Džabić Frašto.
Upravo zato u kompaniji naglašavaju da traže ljude koji žele biti dio priče koja se tek razvija te formirati tim koji će tehnologiju razvijenu u Bosni i Hercegovini predstavljati i primjenjivati širom svijeta.
Svi zainteresovani kandidati, posebno oni iz inžinjerskih oblasti, ali i drugi stručni profili koji žele biti dio ovog projekta, mogu se prijaviti putem e-maila: hr.bih@recovered-carbon-black.com
SP 2026
HISTORIJA JE VEČERAS ISPISANA: Bosna i Hercegovina sada i teoretski osigurala šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva!
Prije 2h0
SP 2026
PROGLAŠEN ZA IGRAČA SUSRETA BiH-KATAR: Alajbegović nakon meča karijere poslao poruku koja će oduševiti navijače BiH (VIDEO)
Prije 4h0
Vijesti
BOSNA I HERCEGOVINA NE SPAVA: Spektakularno slavlje nakon pobjede koja je oduševila naciju (FOTO, VIDEO)
Prije 4h0
Show
HIT MEĐU NAVIJAČIMA: Ko je pjevač čija pjesma posljednjih mjeseci prati BIH nogometaše na svakom koraku? (FOTO, VIDEO)
Prije 5h0
Ekonomija
PRED OTVARANJE U BIH: Otkrivena tajna najvećeg promašaja u historiji poslovanja Lidla
23. Jun. 20260
Ekonomija
BH. PODUZETNIK U AKCIJI: Adnan Smailbegović preuzeo kontrolu nad poznatom kompanijom i povukao je s berze...
Prije 20h0
Ekonomija
SARAJEVO BOGATIJE ZA JOŠ JEDNU PIJACU: Stiže moderno opremljena tržnica na 100 kvadratnih metara sa 12 tezgi
23. Jun. 20260
Ekonomija
VELIKI PROJEKAT U BIH: Nova brza cesta donosi čak 13 mostova i tri tunela
22. Jun. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.