Politika
VUKANOVIĆ UZBURKAO JAVNOST: Branko Blanuša imao tajni sastanak sa Vučićevim savjetnikom? (VIDEO)
13. Maj 20260
Kaže da ne može govoriti koji su interesi Srbije u podršci Stanivukoviću, ali je mišljenja da je to "dio neke veće priče u kojoj interes ima i Milorad Dodik“.
Politika
25. Mar. 2026
0
Predsjednik Liste za pravdu i red Nebojša Vukanović ocjenjuje da je problem opozicije u RS predsjednik Pokreta Sigurna Srpska i gradonačelnik Banja Luke Draško Stanivuković.
- Rješenje problema za opoziciju bi bilo da se Stanivuković, koji ima velike ambicije da bude kandidat za predsjednika Republike Srpske, povuče i podrži Blanušu za kandidata. Primjetno je i da ga vlasti u Srbiji i Vučić podržavaju u tome - kaže Vukanović u izjavi Feni.Kaže da ne može govoriti koji su interesi Srbije u podršci Stanivukoviću, ali je mišljenja da je to "dio neke veće priče u kojoj interes ima i Milorad Dodik“.
- Gradonačelnik Stanivuković sa SNSD-om ima dogovor u Banjoj Luci na nivou grada. Mislim da oni prave dogovor za širu koaliciju poslije opštih izbora - smatra Vukanović.
Najavljuje istovremeno svoju kandidaturu za člana Predsjedništva BiH, napominjući da još ne zna da li će za to dobiti podršku ostatka opozicije.
- Dakle, ne znam da li ću biti kandidat opozicije, ali ću se sigurno kandidovati za člana Predsjedništva BiH - objašnjava Vukanović.
On navodi da Branko Blanuša, predsjednik Srpske demokratske stranke, kao najveće opozicione stranke, zaslužuje da bude kandidat za predsjednika Republike Srpske. Podsjeća da je Blanuša na prijevremenim izborima za predsjednika RS ostvario dobar rezultat.
Upravo je Blanuša u javnosti poslao poruku da opozicija treba da održi sastanak u vezi s predstojećim redovnim izborima, a Vukanović kaže da još nije dobio zvaničan poziv.
Politika
VUKANOVIĆ UZBURKAO JAVNOST: Branko Blanuša imao tajni sastanak sa Vučićevim savjetnikom? (VIDEO)
13. Maj 20260
Politika
TAJNI DOGOVORI IZ RESTORANA: Vukanović razotkrio Stanivukovićev plan
11. Maj 20260
Politika
VUKANOVIĆ KREĆE U OFANZIVU: "Potrebno nam je 5.000 potpisa za Predsjedništvo BiH"
07. Maj 20260
Politika
OVO NIKO U RS-u NIJE OČEKIVAO: Vukanović otkrio Blanušinu veleizdaju…
29. Apr. 20261
Svijet
OVAJ SUDIJA MU JE SASJEKO KRILA: Trump na koljenima, uzalud su bile zabrane i blokade, pravda je stigla brže nego što su mislili
Prije 10 min0
Vijesti
SDP UZVRAĆA IZETBEGOVIĆU: "Pokušava prisvajati historijsku ulogu svog oca i predstavljati sebe kao jedinog zaštitnika države"
Prije 10 min0
Svijet
BARCELONA SE OGRAĐUJE OD LAMINEA YAMALA: Uprava kluba izvinjava se Izraelu zbog zastave Palestine
Prije 19 min0
HiTec
BUDUĆNOST JE STIGLA: Pogledajte kako humanoidni robot Helix-02 odrađuje cijelu smjenu u skladištu (VIDEO)
Prije 25 min0
Politika
KONAKOVIĆ U AKCIJI: "Oni nanose najviše štete svom narodu..."
Prije 15h0
Politika
NJEMAČKI LIST SVE OTKRIO: Evo šta stoji iza prisilnog odlaska Christiana Schmidta...
13. Maj 20260
Politika
AMBASADOR LAGUMDŽIJA OTKRIO DETALJE: Šta se događalo nekoliko dana uoči Schmidtove ostavke...
13. Maj 20264
Politika
BAKIR IZETBEGOVIĆ PRED KAMERAMA NAJAVIO DODIKOV POLITIČKI KRAJ: "On to ne smije učiniti..."
Prije 13h1
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.