Sport
MUŠTULUK IZ NJEMAČKE: Sergej Barbarez danas nije mogao dobiti bolje vijesti
Prije 1 min0
Ulaskom novog vlasnika pokrenut je investicijski ciklus od tri miliona eura u saradnji s HBOR-om, namijenjen povećanju proizvodne učinkovitosti, energetskoj optimizaciji te digitalizaciji.
Ekonomija
Prije 1h
0
Pivovara Daruvar, osnovana 1840. godine, promijenila je vlasnika. Krajem 4. mjeseca većinski udio preuzeo je zagrebački poduzetnik Hrvoje Glavaš preko svog društva Luminous Star of Trade, od dosadašnjeg većinskog vlasnika Inspire Investments d.o.o.
Ulaskom novog vlasnika pokrenut je investicijski ciklus od tri miliona eura u saradnji s HBOR-om, namijenjen povećanju proizvodne učinkovitosti, energetskoj optimizaciji te digitalizaciji.
Novi vlasnik najavljuje i izlazak na šira međunarodna tržišta.
"Iza nas je zahtjevno, ali uspješno razdoblje restrukturiranja. Pred nama je poglavlje rasta i upravljanje poslovanjem u iznimno turbulentnim vremenima kakva danas svjedočimo na globalnoj razini", izjavio je Glavaš, izvijestio je Klikni.hr.
Dosadašnji direktor Davor Žmegač nastavlja voditi pivovaru, a zadržavaju se svi zaposlenici. Pivovara proizvodi tradicionalno Staročeško pivo i craft liniju 5th Element.
Inspire Investments, koji je većinski udio preuzeo krajem 2023., u vlasništvu je Krešimira Kukeca. To je zagrebačko društvo za upravljanje alternativnim investicijskim fondovima koje upravlja i najvećim zatvorenim investicijskim fondom u Hrvatskoj, INSPIRIO ZAIF-om, uvrštenim na Zagrebačku burzu.
Prema posljednjim javno dostupnim podacima, za 2024. godinu pivovara je imala 18,8 miliona eura prihoda, no bruto dobit urušila se na 896.000 eura, gotovo 65 posto ispod plana.
Sport
MUŠTULUK IZ NJEMAČKE: Sergej Barbarez danas nije mogao dobiti bolje vijesti
Prije 1 min0
Šareni svijet
SCENA PODSJETILA NA HOROR FILMOVE: Ono što je palo s neba ne može se nikako predvidjeti (FOTO)
Prije 6 min0
Show
SNIMCI S VJENČANJA OBILAZE SVIJET: "Ovo će je proganjati do kraja života!"
Prije 10 min0
Regija
DRAGAN BURSAĆ: "Vučiću, nije se Crna Gora 'otcijepila od Srbije' jer NIKAD nije bila Srbija ili dio Srbije"
Prije 11 min0
Ekonomija
NA POMOLU JE VELIKA AKVIZICIJA: Zaoštrila se borba za preuzimanje banke koja posluje i u BiH...
14. Maj 20260
Ekonomija
SCHMIDT ODLAZI PUNIH DŽEPOVA: Evo koliko je novca zaradio visoki predstavnik za 5 godina mandata
12. Maj 20260
Ekonomija
ŠTA SE IZA BRDA VALJA: Ko stoji iza kompanije koja masovno kupuje medije u Bosni i Hercegovini i regionu...
Prije 9h0
Ekonomija
BH. FIRMA VRIJEDNA PREKO MILIJARDU KM IZLAZI NA BERZU: Prodaje se milionski udio
Prije 21h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.