Šareni svijet
RADIO NA BENZINSKOJ PUMPI, TOČIO GORIVO I PRAO GUME, A NA RAČUNU IMAO MILIONE: Testament zatekao porodicu
Prije 10 min0
Danas, 13. juna, u Čapljini je uklonjeno barem 150 zastava Bosne i Hercegovine. One su postavljene u okviru priprema i manifestacija koje prate Mundijal. Samo to dovoljan je indikator politike koju je posijao Čović. I nju gledamo barem zadnjih 10 godina! I samo sluganski sarajevski 'portali', poput Klix.ba, ne samo da to neće vidjeti, već će nas ubjeđivati u sve suprotno! Pomenuti Klix i 'klixovi' imaju svoju računicu za ovakvo ponašanje.
Mini market
16. Jun. 2026
0
Piše: Sead Numanović / Politički.ba
"Mjesecima intenzivno radimo na relaksaciji odnosa s Bošnjacima", rekao je početkom ovog mjeseca predsjednik Hrvatske demokratske zajednice Bosne i Hercegovine Dragan Čović.
Ovo je samo jedna u rastućem nizu izjava ovog političara.
Kao i u brojnim drugim slučajevima, lažna je!
Čović je, na primjer, mjesecima govorio o 'napretku prema Evropskoj uniji'.
"Trubio" je i da je njegov HDZ 'lider u evropskim reformama'.
Neprestano je sijao 'optimizam' s dogovorima...
Na terenu, nastavio je sa svojom separatističkom politikom.
U mjestima gdje vlada njegova stranka, na primjer, sistemski su zabranjivana zajednička gledanja utakmica Bosne i Hercegovine na Mundijalu. Ako je to značilo, a značilo je i znači, da se neće moći gledati ni nastupi reprezentacije Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u fudbalu, neka bude. Iako je jasno da se očekuje brzo ispadanje BiH iz kvalifikacija, pa će javne površine, 'volšebno' biti dostupne.
Danas, 13. juna, u Čapljini je uklonjeno barem 150 zastava Bosne i Hercegovine.
One su postavljene u okviru priprema i manifestacija koje prate Mundijal.
Samo to dovoljan je indikator politike koju je posijao Čović.
I nju gledamo barem zadnjih 10 godina!
I samo sluganski sarajevski 'portali', poput Klix.ba, ne samo da to neće vidjeti, već će nas ubjeđivati u sve suprotno!
Pomenuti Klix i 'klixovi' imaju svoju računicu za ovakvo ponašanje.
A računica je vidljiva i u 'političkom Sarajevu'.
Koje nije u stanju ne riješiti, već ni vidjeti, a još manje konstatirati, aparthejd koji se nad Bošnjacima sistemski provodi u obližnjem Kiseljaku!
Neshvatljivo je da sarajevski političari neće da se posvete situaciji u tom mjestu čak ni kada se, na otvaranju velike zdravstvene ustanove, koju smo mi platili - entitet FBiH je u taj projekat uložio više od 6 miliona KM, a prilikom njegovom otvaranja intonirana je samo himna Republike Hrvatske i postavljene zastave te države i "Herceg Bosne". Zastava Bosne i Hercegovine bila je u ćošku. Kao i zvaničnici vlasti iz Sarajeva bošnjačkih imena!
Čovićeva 'relaksacija' manifestirana je i serijom pokušaja otimačina imovine.
Tako je u nekoliko navrata u Mostaru jedna od elektrana na Neretvi prelazila iz ruke u ruku. Malo EP "HZ HB", malo EP BiH.
U sjeni te otimačine prošla su otimanja bošnačke i imovine Islamske zajednice na području Mostara. Kantonalna i federalna inspekcija utvrdile su da je sve urađeno iz gruba kršenja zakona.
Nikom ništa!
Čovićeva "relaksacija" očito je samo još jedan providni igrokaz.
Koji prolazi jer to dopuštaju sarajevske političke stranke!
Svaka jer želi biti dio vlasti nakon narednih izbora. I svaka kalkulira da se ne smije zamjerati Čoviću.
Neka košta šta košta!
A košta previše!
Ruku na srce, kad to vidi, nema čovića koji ne bi radio to što radi!
Kada se niti jedna sarajevska stranka ne oglasi zbog situacije u mjestima gdje vlada Čović, kada se ništa ne desi ni nakon ko zna koje po redu više provokacije i otimačine, to je znak da su saglasni.
Kada niko od zvaničnika ne stane iza muftije mostarskog dr. Salem-ef. Dedovića, koji prošle nedjelje u emisiji Istraga sedmice iznese nove frapantne podatke, već ga privatno olajavaju čak i iz krugova Islamske zajednice, onda stvari postaju bolno bjelodane.
Čović riječima 'relaksira' Bošnjake.
Djelima ih eutanizira!
Šareni svijet
RADIO NA BENZINSKOJ PUMPI, TOČIO GORIVO I PRAO GUME, A NA RAČUNU IMAO MILIONE: Testament zatekao porodicu
Prije 10 min0
Regija
MORE JE JOŠ TOPLO, A CIJENE NIŽE: Ovo su četiri mjesta na Jadranu za odmor u septembru
Prije 15 min0
Politika
MOGUĆ SUKOB INTERESA SDP-ovog KADRA: TI BiH prijavio firmu Lakićeve supruge zbog poslova sa javnim preduzećima
Prije 20 min0
Ekonomija
MODERNIZACIJA PROIZVODNIH KAPACITETA: U "Jumko" stigla nova oprema i mašine vrijedne 140.000 eura
Prije 26 min0
Mini market
ODGOVOR ŽELJANI ZOVKO IZ MOSTARA: Bosna i Hercegovina nije Belgija i neće biti uređivana po principu etničkih izbornih teritorija...
21. Avg. 20260
Mini market
SARAJEVSKI MINISTAR "JA, PA OPET JA" ŠOKIRAO OBJAVOM DA JE GRAĐANIMA SREDIO NAJBOLJE LJETO: "Presaberi se i razmisli šta si napisao"
21. Avg. 20260
Mini market
VUKANOVIĆ UZBURKAO DUHOVE: „Ne borim se da Igora i Milorada Dodika zamijene Marinko, Draško i Jelena, pa da idu u Beograd..."
22. Avg. 20260
Mini market
GRLOM U MAGODE: Kantonalni ministar priznao sve, maloljetni sin među uhapšenima...
Prije 14h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.