"POZDRAV ZA KAPETANA TITANIKA...": Težak udarac Elmedinu Konakoviću, progovorio vijećnik koji je napustio stranku...

-Problem očigledno nije u onima koji odlaze, već u onome ko je ostao, poručio je.

  • Vijesti

  • 18. Jun. 2026  

  • 2

U političkom životu Živinica gotovo svakodnevno se događaju značajani politički zaokreti koji mogu uticati na dalji rad Gradskog vijeća i odnos političkih snaga u ovom gradu.

Posljedni od njih je vijest da su četiri vijećnika Naroda i pravde (NiP) napustila ovu stranku i pristupila Savezu za bolju budućnost BiH (SBB). Riječ je o dr. Edisu Trumiću, Asmiru Trumiću, Eldisu Bajriću i Seadu Alibašiću, vijećnicima koji su na posljednjim lokalnim izborima osvojili više od 3.000 glasova. S tim u vezi obratio se Asmir Trumić, vijećnik u GV Živinice.

“Kao odgovoran čovjek kojem su građani Živinica ukazali povjerenje i povjerili mandat da ih zastupa u Gradskom vijeću, kao porodičan čovjek, sportista, humanista i intelektualac, osjećam obavezu da se kratko osvrnem na posljednje izjave gospodina Elmedina Konakovića, predsjednika NiP-a.

Iako nemam običaj trošiti vrijeme na medijske predstave i politička prepucavanja, smatram da građani zaslužuju istinu, a ne spinove kojima se pokušava prikriti očigledan politički brodolom.

Prije svega, duboko sam razočaran politički. nesposobnošću gospodina Konakovića da upravlja političkim procesima i da sačuva elementarno jedinstvo vlastite stranke. Njegovo ponašanje sve više podsjeća na kapetana broda koji tone, dok umjesto da spašava posadu i putnike, on svira violinu i uvjerava ih da je sve pod kontrolom. Brod neumoljivo tone, a napuštaju ga čak i oni koji su ga zajedno s njim gradili od samog početka.
Pri tome jako loše svira. Nekada sam i na lošu muziku ostavljao bakšiš.

Posebno odbacujem i demantujem navode o navodnim pritiscima, ucjenama i zahtjevima za nezakonita imenovanja. Takve tvrdnje predstavljaju pokušaj skretanja pažnje sa stvarnih problema, nespjeha i prebacivanja odgovornosti na druge. Kada izostanu rezultati, najlakše je tražiti krivce u drugima, nama običnim ljudima bez diplomatskih pasoša.

Moj politički put je javan, čist i zasnovan isključivo na interesima građana koji su mi dali povjerenje i samo njima polažem račun za svoje političke postupke.

Žao mi je što se MVP i predsjednik stranke koja se svakodnevno osipa bavi političkim konstrukcijama, umjesto da se zapita zašto iz nje odlaze ljudi koji su je stvarali i nosili na svojim leđima. Problem očigledno nije u onima koji odlaze, već u onome ko je ostao.

Moje kolege i ja donijeli smo slobodnu, svjesnu i potpuno samostalnu odluku da svoj politički angažman nastavimo u okviru Savez za bolju budućnost Bosne i Hercegovine, političke nadolazeće snage koja cijeni rad, rezultate i doprinos svakog pojedinca. Otišli smo svojom voljom, vođeni uvjerenjem da građanima možemo ponuditi više i bolje.

Zato kategorično odbacujem tvrdnje da smo isključeni. Istina je mnogo jednostavnija i mnogo bolnija za gospodina Konakovića. Nismo izbačeni, nego smo otišli. I to upravo zbog politike koju danas personificira.

Pozdrav za kapetana Titanika", poručio je Asmir Trumić, vijećnik u Gradskom vijeću Živinice.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 2

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...