KOMENTAR ARGENTINCA KOJI JE ZAPALIO INTERNET: "Vi se čudite Bosancima u plavim dresovima u ozloglašenom kvartu LA-a, a nemate pojma šta su ti ljudi preživjeli!" (VIDEO)

Autor komentara se potom osvrnuo i na sam mentalni sklop i karakter naroda s ovih prostora, ističući njihove vrline, ali i jasnu granicu koja se ne smije prelaziti.

  • SP 2026

  • 21. Jun. 2026  

  • 0

Velika prašina koja se podigla na društvenim mrežama nakon navijačkog marša bosanskohercegovačkih tifoza kroz Inglewood; ozloglašenu četvrt Los Angelesa; dobila je svoj najupečatljiviji epilog.

Dok lokalno stanovništvo i američki komentatori i dalje izražavaju nevjericu zbog činjenice da su hiljade navijača u jarkoplavim dresovima opušteno prošetale teritorijom kojom dominira ulična banda "Bloods" (prepoznatljiva po crvenoj boji i nultoj toleranciji prema plavoj), javio se jedan Argentinac i napisao komentar koji opisuje njegovo iskustvo sa Bosancima.

On je kroz prizmu balkanske historije i ličnog iskustva s ljudima iz Bosne i Hercegovine objasnio Amerikancima zašto su njihovi koncepti "opasnih kvartova" potpuno minijaturni u poređenju s onim što je bh. narod preživio.

Surova realnost devedesetih naspram uličnih bandi

U svom osvrtu na strah i čuđenje lokalaca u Kaliforniji, ovaj Argentinac je bez dlake na jeziku povukao paralelu između uličnih zakona Los Angelesa i ratnog pakla na Balkanu.

- Obožavam to što su svi šokirani jer Bosanci nose plavu boju, uopšte ne shvatajući da je Inglewood za jednog Bosanca čisti raj na zemlji, započeo je svoj komentar.

- Ti ljudi su izbjegavali snajpersku paljbu, nagazne mine i gledali genocid kakav nije viđen od Holokausta. Srebrenica i Sarajevo su bili praktično zbrisani s mape. Ljili su živjeli u bombardovanim podrumima, palili patike da bi se ugrijali i jeli šta god im padne pod ruku, dok su izbjegavali snajpere samo da bi otišli do škole.

Autor komentara se potom osvrnuo i na sam mentalni sklop i karakter naroda s ovih prostora, ističući njihove vrline, ali i jasnu granicu koja se ne smije prelaziti.

- Bosanci su najčvršći narod koji sam imao zadovoljstvo upoznati. Nevjerovatno topli i divni ljudi, sigurno. Ako im pokažete poštovanje, to su najlojalnije osobe na svijetu. Ali, nikada, baš nikada nemojte ljutiti Bosanca, zaključio je Argentinac.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...