NIKO NIJE REAGIRAO: Šveđani bijesni zbog detalja kod prvog gola Francuske (VIDEO)

Taj pogodak potpuno je promijenio ritam utakmice.

  • SP 2026

  • Prije 4h  Prije 3h

  • 0

Francuska je očekivano izborila prolazak u osminu finala Svjetskog prvenstva. 

Aktualni svjetski doprvaci u New Jerseyu su na startu eliminacijske faze svladali Švedsku 3:0, a utakmicu su obilježili dvostruki strijelac Kylian Mbappe i sporna situacija kod prvog pogotka.

Nakon utakmice najviše se raspravlja o detalju iz 45. minute. Francuska je povela iz akcije nakon kornera, koji je izveo Ousmane Dembele. Na prvi pogled sve je izgledalo kao uigrana i vrlo dobro izvedena akcija, no snimka je otvorila veliko pitanje: Je li korner uopće bio pravilno izveden?

Lopta je, čini se, u trenutku Dembeleova izvođenja bila u pokretu. Ako je tako, gol nije smio biti priznat, a igra je trebala biti zaustavljena i korner ponovljen.

Ipak, glavni sudac nije reagirao, pomoćni sudac također nije signalizirao nepravilnost, a nije se oglasila ni VAR soba jer se u takvoj situaciji ni ne može uključiti. Francuska je tako povela u najgorem mogućem trenutku za Švedsku - neposredno prije odlaska na odmor.

Taj pogodak potpuno je promijenio ritam utakmice.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...