Estrada
DINO MERLIN OTVORIO DUŠU U VELIKOM INTERVJUU: "Otac nas je ostavio, a majka radila sve da od nas napravi ljude"
Prije 27 min0
Na ostalim graničnim prijelazima zadržavanja putničkih vozila trenutno nisu duža od 30 minuta.
Vijesti
Prije 1h
0
Zbog održavanja 460. tradicionalnih skokova sa Starog mosta u Mostaru i sezone godišnjih odmora, očekuje se pojačana frekvencija vozila na magistralnoj cesti M-17 iz unutrašnjosti zemlje prema jugu. Vozačima se savjetuje da za putovanja prema jugu koriste alternativne pravce, ukoliko je to moguće, kako bi izbjegli zastoje.
Od ranih jutarnjih sati duge su kolone putničkih vozila na graničnim prijelazima Izačić, Zupci i Deleuša na izlazu iz Bosne i Hercegovine. Na graničnom prijelazu Doljani nema gužve na našoj izlaznoj rampi, ali je duga kolona putničkih vozila u području između dva granična prijelaza (na ulazu u Republiku Hrvatsku). Na ostalim graničnim prijelazima zadržavanja putničkih vozila trenutno nisu duža od 30 minuta.
Zbog nastavka izgradnje poddionice autoceste Nemila-Vranduk zatvorena je poddionica Golubinja-Nemila, a promet vozila preusmjeren na magistralnu cestu M-17.
Zbog izvođenja radova na sanaciji kolovoza, zatvorena je dionica autoceste A-1 Lašva-Kakanj (u dužini od 6 km), a vozila se usmjeravaju dvosmjerno, suprotnom stranom autoceste.
Na autocesti A-1 dionici Sarajevo zapad-Lepenica, zbog aktuelnih radova saobraćaj je preusmjeren u preticajnu traku.
Zbog održavanja brdske trke "Čelić 2026" danas (26. 07. 2026. godine), u vremenu od 8 do 20 sati za saobraćaj je zatvorena dionica regionalne ceste od Šibošnice (kod škole) do Lovačkog doma "Stara Majevica"
Na magistralnim cestama Dobro Polje-Miljevina, Tuzla-Bijeljina i Jablanica-Blidinje dozvoljen je saobraćaj za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 t saobraćaj i dalje obustavljen.
Zbog radova na izgradnji dodatne trake za spora vozila na magistralnoj cesti Podromanija-Sumbulovac, prevoj Romanija (uspon iz pravca Podromanije) saobraća se usporeno, uz povremene kraće obustave.
Zbog neophodnih radova naizmjenično, jednom trakom, saobraća se na magistralnim cestama: Crna Rijeka-Jajce (u Podmilačju), granični prijelaz Izačić-Bihać (most preko potoka Mrižnica) i Konjic-Jablanica (Ribićki most).
Zbog okupljanja građana i obilježavanja događaja danas (26.07), u periodu od 12 do 21 sat, najavljena je obustava saobraćaja u mjestu Matijevići u Republici Hrvatskoj, na prilaznoj cesti prema graničnom prijelazu Dvor na Uni (Hrvatska)-Novi Grad (Bosna i Hercegovina).
U navedenom terminu vozačima bi mogao biti znatno otežan ili potpuno onemogućen prilaz ovom graničnom prijelazu. Zbog očekivanih zastoja i saobraćajnih ograničenja, preporučuje se korištenje alternativnih graničnih prijelaza i planiranje putovanja u skladu s ovom informacijom.
Zbog registracije putnika po novom sistemu izlaska i ulaska u zemlje Evropske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prijelazima.
Granični prijelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2.12.2025. godine granični prijelaz Karakaj je otvoren za sve kategorije vozila. Na graničnom prijelazu Šepak zabranjen je saobraćaj za sva teretna vozila, saopćeno je iz Bosanskohercegovačkog auto-moto kluba - BIHAMK.
Estrada
DINO MERLIN OTVORIO DUŠU U VELIKOM INTERVJUU: "Otac nas je ostavio, a majka radila sve da od nas napravi ljude"
Prije 27 min0
Hronika
ZASTRAŠUJUĆI SNIMAK SA PLANINE ELBRUS NA KOJOJ SU POGINULI BH. DRŽAVLJANI: Brzina vjetra dostigla 70 km/h
Prije 41 min0
Evropa
MAGYAR SPUSTIO ORBANU: "Mafijaški šef je poražen"
Prije 45 min0
Hronika
O SVEMU JE UPOZNATO TUŽILAŠTVO KS: Osumnjičeni za ubistvo Elme Godinjak izvršio samoubistvo u KPZ-u na Igmanu
Prije 1h
Vijesti
NATAŠA MILJANOVIĆ ZUBAC PONOVO PROZVALA ORIĆA I ŽDRALA: "Jeste li zajedno išli na more?"
23. Jul. 20260
Vijesti
DRAMATIČNO STANJE U REPUBLICI SRPSKOJ: Narod se digao, postavljaju bilborde protiv Dodikovih ljudi...
Prije 16h0
Vijesti
“JA SAM BOŠNJAK KOJI SJEDI U TOJ VLADI”: Memić o šutnji Vlade Srbije nakon incidenata na Drinskoj regati
23. Jul. 20260
Vijesti
STIGLA OŠTRA REAKCIJA IZ AMERIČKE AMBASADE: "Američku politiku prema BiH utvrđuju isključivo predsjednik i ovlašteni zvaničnici Vlade SAD!"
24. Jul. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.