TRESLO SE TLO U BiH: Dva zemljotresa pogodila našu zemlju iza ponoći

Za sada nema informacija o eventualnoj materijalnoj šteti ili povrijeđenim osobama.

  • Vijesti

  • Prije 1h  Prije 37 min

  • 0

Bosnu i Hercegovinu iza ponoći pogodila su dva zemljotresa, a podrhtavanje tla osjetili su stanovnici više gradova.

Prema prvim dostupnim informacijama, prvi i snažniji zemljotres zabilježen je u 00:47 sati. Njegova magnituda iznosila je 3,6 stepeni, a epicentar je registriran približno 23 kilometra zapadno od Goražda.

Podrhtavanje tla osjetilo se na širem području Bosne i Hercegovine, a prema prvim reakcijama građana, zemljotres su osjetili stanovnici Goražda, Sarajeva i Zenice.

Nedugo nakon prvog uslijedio je i drugi zemljotres.

Prema preliminarnim podacima, drugi potres magnitude 2,7 zabilježen je u 01:01 sati, s epicentrom oko 29 kilometara sjeverozapadno od Goražda.

Za sada nema informacija o eventualnoj materijalnoj šteti ili povrijeđenim osobama.

S obzirom na to da je riječ o preliminarnim seizmološkim podacima, podaci o magnitudi i tačnoj lokaciji epicentra mogu biti naknadno korigovani.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...