KONTROVERZNI IZRAELSKI MINISTAR OPET ŠOKIRA: "Evo, ovdje ćemo vješati teroriste!'"

Ministar nacionalne sigurnosti Itamar Ben-Gvir poručio je da je riječ o nastavku politike koju je ranije najavljivao.

  • Svijet

  • Prije 1h  Prije 58 min

  • 0

Izraelsko Ministarstvo nacionalne sigurnosti objavilo je da se u središnjem Izraelu gradi poseban prostor za pogubljenja vješanjem osuđenih terorista.

Objekt nastaje unutar već izgrađenog krila za zatvorenike osuđene na smrt

Ministar nacionalne sigurnosti Itamar Ben-Gvir poručio je da je riječ o nastavku politike koju je ranije najavljivao.

"Obećao sam pogoršati uvjete teroristima u zatvorima – to smo ispunili. Obećao sam donijeti Zakon o smrtnoj kazni za teroriste – učinili smo to. A sada počinju poprimati oblik i odjel za osuđene na smrt i prostor za vješanje", rekao je.

Porodice žrtava moći će prisustvovati

Prema najavi, objekt će imati i posebne prostorije iz kojih će žrtve terorizma i članovi njihovih porodica moći pratiti pogubljenja. Za članove porodica poginulih bit će moguće izdavati posebne dozvole za prisustvovanje.

 Ben-Gvir je poručio da Izrael time, kako je rekao, "stvara historiju".

"Naši teroristi zaslužuju samo jedno – smrt vješanjem", izjavio je.

Zakon usvojen u martu

Zakon o smrtnoj kazni za teroriste izraelski Knesset usvojio je u martu. U maju je potom uključen i u sigurnosne propise koji se primjenjuju na Zapadnoj obali, odlukom zapovjednika Središnjeg zapovjedništva izraelske vojske, general-bojnika Avija Blutha.

Ben-Gvir je u junu imenovao i šest članova porodica žrtava iz organizacije Choosing Life Forum službenim inspektorima u sklopu provedbe novog zakona, prenosi tportal.

Podsjetimo, izraelski krajnje desno orijentirani ministar nacionalne sigurnosti nedavno je šokirao kada je izjavio da bi svaki dan u Gazi trebalo pobiti 30-40 Palestinaca.

"Mislim da bi se u Gazi trebala provoditi ciljana ubojstva, tako da se svake noći ukloni 30 do 40 ljudi", rekao je Ben-Gvir, predsjednik stranke Otzma Yehudit (Jevrejska moć). Dodao je kako se to ne odnosi samo na militantne Palestince koji predstavljaju neposrednu prijetnju. Smatra da u Gazi ima ljudi koji ne zaslužuju da žive. 

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...