Društvo
VELIKI USPJEH: Učenici iz BiH osvojili čak 19 medalja na međunarodnom takmičenju u Londonu
Prije 15 min0
Rok za završetak dionice Tarčin-Ivan je 2022., a Poprikuša-Nemila 2023. godina
Foto: MILUTIN STOJČEVIĆ/SB
Ekonomija
27. Feb. 2020 27. Feb. 2020
2
Ministar finansija i trezora u Savjetu ministara Vjekoslav Bevanda i direktor Evropske investicione banke (EIB) za Sloveniju, Hrvatsku i zapadni Balkan Mateo Rivellini danas su u Sarajevu potpisali sporazum vrijedan 140 miliona eura namijenjenih za finansiranje izgradnje dvije dionice autoputa na Koridoru "5C".
Bevanda je rekao novinarima nakon ceremonije potpisivanja da je riječ o kreditu namijenjenom za izgradnju 6,9 kilometara autoputa na dionici Tarčin-Ivan, od Sarajeva prema Mostaru, uključujući izgradnju tunela Ivan i dva vijadukta.
"Drugi dio sredstava biće usmjeren na dionicu Poprikuše-Nemila u Zeničko-dobojskom kantonu ukupne dužine 5,5 kilometara, od čega će biti izgrađen dvocjevni tunel dužine 3,6 kilometara", precizirao je Bevanda.
Prema njegovim riječima, rok za završetak dionice Tarčin-Ivan je 2022. godina, a Poprikuša-Nemila 2023. godina.
Ističući važnost izgradnje autoputa na Koridoru "5C", Bevanda je naveo da je u toku zaključivanje grant sporazuma u iznosu 11,7 miliona eura za dionicu Tarčin-Ivan.
Kredit, čiji je rok otplate 25 godina, uključujući grace-period od šest godina, alociran je na Federaciju BiH (FBiH), a korisnik je Javno preduzeće "Autoceste Federacije".
(SB/NN)
Društvo
VELIKI USPJEH: Učenici iz BiH osvojili čak 19 medalja na međunarodnom takmičenju u Londonu
Prije 15 min0
Vijesti
EVAKUIRAN DIO TUŽILAŠTVA BiH: Ispod automobila tužioca Džermina Pašića pronađen uređaj za praćenje, u toku KDZ pregled zgrade
Prije 20 min0
Jeste li znali
TAJANSTVENI GOST IZ DUBOKOG SVEMIRA: Otkriven novi međuzvjezdani putnik na nebu
Prije 26 min0
Kultura
NA POZORIŠNOM TRGU SUSAN SONTAG: Premijera baletnog spektakla "Planeta Sarajevo"
Prije 33 min0
Ekonomija
HERCEGOVCI OPUSTOŠILI TRGOVINU U METKOVIĆU: U kolica trpaju sve redom, na granici im vrate novac
Prije 23h0
Ekonomija
BIVŠI DIREKTOR ELEKTROPRIVREDE UPOZORAVA: Apartmani na Bjelašnici plaćaju manje, a porodice s djecom više
02. Jul. 20250
Ekonomija
ZAVLADALA PANIKA U NJEMAČKOJ, OVO BI MOGLO POGODITI I BOŠNJAKE: Jako se boje jedne stvari
01. Jul. 20251
Ekonomija
PREBOGATA DRŽAVA U KOJOJ ŽIVE BROJNI BOŠNJACI SUOČAVA SE S NAJGORIM: Ovo je skroz neočekivano
30. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.