Auto
BOSNA I HERCEGOVINA KAZNILA GIGANTE VOLVO I RENAULT: Moraju nam platiti 50.000 KM
24. Mar. 20240
Prvi će se na udaru naći radnici koji su preko agencija za zapošljavanje zaposleni na određeno vrijeme.
Ekonomija
25. Maj 2020 25. Maj 2020
0
U slovenskoj fabrici "Revoz", koja proizvodi automobile marke Renault, ugovori o radu neće biti produženi za više od 400 radnika zbog korona-krize, a među njima je 90 posto radnika iz Hrvatske, piše "Jutarnji list" pozivajući se na glasnogovornicu "Revoza" Nevenku Bašek-Zildžović.
Najveća slovenska kompanija sa sjedištem u Novom Mestu, koja ima francuskog vlasnika, zapošljava oko 3.200 ljudi, a odluku o otkazima donijela je zbog jakog pada potražnje, odnosno stanja na tržištu automobila u svijetu, što je direktna posljedica krize izazvane koronaviursom, navode u Upravi firme.
Prvi će se na udaru naći radnici koji su preko agencija za zapošljavanje zaposleni na određeno vrijeme, a osim domaće radne snage i radnika iz Hrvatske, ima i državljana Bosne i Hercegovine.
Zbog epidemije Covida-19, "Revoz" je sredinom marta zaustavio proizvodnju na šest sedmica, a rad pogona je obnovljen početkom maja. U "Revozu" se proizvode modeli Clio, Twingo i električni Smart Forfour. Slovensko tržište može da apsorbuje vozila proizvedena u 24 sata, a sve je namijenjeno tržištima Francuske, Njemačke i Italije.
Ukidanjem treće smjene u fabrici, proizvodnja će opasti za 150 auta.
Auto
BOSNA I HERCEGOVINA KAZNILA GIGANTE VOLVO I RENAULT: Moraju nam platiti 50.000 KM
24. Mar. 20240
Auto
LJUTI KONKURENTI UDRUŽILI SNAGE: Volkswagen i Renault pripremaju veliko iznenađenje…
12. Dec. 20230
Auto
IZNENAĐENJE IZ REGIONA: Stiže jeftini Renault na struju, ali ni to nije sve…
16. Nov. 20230
Auto
NIŠTA NIJE ONAKO KAKO SE ČINI: Koliko kapaciteta zadržavaju baterije na polovnim električnim automobilima…
06. Jul. 20230
Vijesti
VUČIĆ BI SADA NAJRADIJE UDARIO GLAVOM U ZID: "Na protestima je čovjek kojem sam obezbijedio platu od 5.000 eura, odmah sam..."
Prije 21 min0
Svijet
"NAŠA BOL NE ZASLJEPLJUJE NAS ZA PATNJU DRUGIH": Palestinci u Gazi protestovali sa slikama ubijene izraelske djece
Prije 32 min0
Ekonomija
DA LI JE OVO NAJJEFTINIJE MJESTO ZA LJETOVANJE: Cijeli dan jela i pila za samo 10,50 eura
Prije 39 min0
Sport
INTER ELIMINISAN SA SVJETSKOG KLUPSKOG PRVENSTVA: Brazilci idu u četvrtfinale
Prije 55 min0
Ekonomija
TUGA U ZAPADNOJ HERCEGOVINI: Preminuo poznati poduzetnik, firmu osnovao tokom rata
28. Jun. 20250
Ekonomija
KREĆE GRADNJA BRZE CESTE KROZ BIH DUGE 60 KILOMETARA: Makarska “na dlanu”
28. Jun. 20250
Ekonomija
PREBOGATA DRŽAVA U KOJOJ ŽIVE BROJNI BOŠNJACI SUOČAVA SE S NAJGORIM: Ovo je skroz neočekivano
Prije 4h0
Ekonomija
INTENZIVNE AKTIVNOSTI NA GRADILIŠTU: Blizu Sarajeva se gradi jedan od najvećih i najmodernijih resorta u regionu (VIDEO)
29. Jun. 20251
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.