MNOGIMA, A I SAMIMA SEBI: Vlada FBiH isplatila regres; Ministrima, parlamentarcima i...

...uposlenicima po 472 KM.

  • Mini market

  • 30. Okt. 2020  30. Okt. 2020

  • 0

Vlada Federacije BiH na jednoj od prošlih sjednica odobrila je isplatu regresa za uposlenike u federalnim institucijama, zastupnicima u Parlamentu FBiH i, naravno, samima sebi.

Ova informacija potvrđena je za Raport.ba od nekoliko zastupnika u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH.

Dakle, dok većina država svijeta steže budžetski kaiš, kreše plaće u javnom sektoru, ukida sve ono što nije neophodno da se isplati i novac preusmjerava u zdravstvene ustanove kako bi pomogla borbu protiv koronavirusa, Vlada FBiH isplaćuje naknadu za godišnji odmor.

Zanimljiva je pri tome činjenica da je regres isplaćen u oktobru, dakle nakon sezone godišnjih odmora.

Kako nam je potvrđeno, svakom uposleniku, parlamentarcu i ministru isplaćene su po 472 marke.

Još prije deset dana Raport.ba poslao je upit Vladi FBiH kako bi dobio potvrdu ove informacije, kao i detaljne podatke o tome koliko je građane BiH koštao ovaj potez Vlade FBiH.

Odgovor još nisu dobili.

Prije Vlade Federacije BiH, regres je isplatila i Vlada Kantona Sarajevo. Za tu namjenu je otišlo oko šest miliona KM iz budžeta.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...