Auto
NOVI ADUT IZ WOLFSBURGA: Volkswagen ima novu marku, proizvodit će dva modela…
13. Maj 20220
Div iz Wolfsburga imao je jasan plan.
Auto
22. Jun. 2021 22. Jun. 2021
0
Njemački automobilski gigant Volkswagen još 2016. godine, formalno, i predsjednik kompanije Ferdinand Piëch pokušao je kupiti Alfa Romeo od FiatChryslera uz ideju da će italijanska marka dobiti Porscheove motore i povećati godišnju prodaju na 400.000 primjeraka, što je bilo četiri puta više nego što sada isporučuje kupcima na godišnjoj bazi. FiatChrysler se oglušio.
No, javlja magazin "Autocar", to nije pokolebalo Volkswagen pa je direktor Herber Diess opet pristupio FiatChrysleru s istom idejom, ali su ga odbili.
Diess je osjećao da mu je dužnost ispuniti Piëchovu želju, ali Afla Romeo nije bila na prodaju.
Alfa Romeo sad je dio velikog koncerna Fiata, Peugeota, Jeepa… i dobila je deset godina da se razvije i uđe u sferu profita.
A, Volkswagen je priča za sebe…
Auto
NOVI ADUT IZ WOLFSBURGA: Volkswagen ima novu marku, proizvodit će dva modela…
13. Maj 20220
Ekonomija
DRASTIČAN REZ: Njemačka će proizvesti 700.000 automobila manje od planiranog, posebno je pogođen Volkswagen...
02. Maj 20220
Auto
NOVI ADUT IZ WOLFSBURGA: Volkswagen najavio novi Amarok, u klasičnoj i EV verziji (FOTO; VIDEO)
29. Apr. 20220
Auto
A NIJE NA BALKANU: S parkirališta se kradu potpuno novi automobili, lopovi najviše „cijene“ Volkswagenove modele…
25. Apr. 20220
Hronika
"KUPIO JE SEBI AUTO, MOTOR, ŽELIO JE DA KUPI I BROD": Prijatelj Mateja Periša otkriva detalje iz života preminulog Splićanina
Prije 4h1
Zdravlje
ZARAZA STIGLA DO ŠVICARSKE I IZRAELA: Nizozemska će zahtijevati da se prijavljuju slučajevi majmunskih boginja, u ovoj zemlji identificirano...
Prije 4h0
Regija
ZORAN POVUKAO CRTU; SPOMENUO I HANDŽAR MEDIJE: "Naprijed izdajnici. Za Hrvate u BiH nož u leđa"
Prije 4h8
Svijet
PREMIJERKA ŠVEDSKE NAKON RAZGOVORA SA ERDOGANOM: "Podržavam da se PKK nađe na terorističkoj listi"
Prije 4h1
Auto
JAD I BIJEDA PUTINOVE AUTOINDUSTRIJE: Rusija pokreće proizvodnju, ovo su električna vozila u budućnosti?!
20. Maj 20220
Auto
SVJETSKI JE AUTO GODINE: Ali, ima grešku
19. Maj 20220
Auto
REZULTATI BI VAS MOGLI IZNENADITI: Ovi automobili su najotporniji na krađe...
19. Maj 20220
Auto
AKO ŽELITE KUPITI ELEKTRIČNI AUTOMOBIL, VLADA FBiH DAJE POTICAJ: Evo koliko će vam dati ako želite "plug-in" ili "full hybrid"
19. Maj 20221
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.