Ekonomija
NAKON ŠTO SE DODIK NAGODIO SA AMERIKANCIMA: Da li se sprema tiha privatizacija Lutrije Srpske? (VIDEO)
06. Nov. 20250
Pored mlađeg Mitrovića, udio u „Lutriji“ ima i firma „Oktan promet“ Bijeljina, koja je u vlasništvu njegove porodice.
Ekonomija
23. Jun. 2021 23. Jun. 2021
0
Akcijama „Lutrije Republike Srpske“ nije trgovano više od osam mjeseci, ali je Stefan Mitrović, sin ministra komunikacija i transporta BiH Vojina Mitrovića, kupio nedavno manju količinu akcija i povećao udio koji ima u tom preduzeću.
Posljednji datum trgovanja akcijama „Lutrije RS“ bio je 15. juni, a cijena po akciji bila je 0,825 KM. Prije toga, akcije tog preduzeća niko nije kupovao od kraja oktobra prošle godine.
Prema podacima Banjalučke berze, akcije je prošle sedmice kupio mlađi Mitrović, koji je time povećao udio koji ima u „Lutriji RS“ na 0,051494 odsto.
Pored mlađeg Mitrovića, udio u „Lutriji“ ima i firma „Oktan promet“ Bijeljina, koja je u vlasništvu njegove porodice.
Mitrovići su na taj način postali četvrti najveći akcionari, odmah nakon države i „Union games EOOD-a“.
Stefan Mitrović je, nakon što je bio savjetnik Milorada Dodika, postao direktor Jedinice za koordinaciju poljoprivrednih projekata pri Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede u Vladi Republike Srpske. Zet je bivšeg ministra zdravlja i socijalne zaštite Ranka Škrbića.

„Lutrija Republike Srpske“ završila je prošlu godinu u gubitku od 451.429 KM, što je drastično lošije poslovanje nego godinu ranije, kada su imali plus od oko 38.500 KM.
Portal "Capital" objavio je ranije da „Lutrija“ i ovu poslovnu godinu planira da završi bez značajnih rezultata i predviđa skromnu dobit na nivou prosječne trafike od tek 55.000 maraka, a za sve krive siromaštvo građana, koji „sve teže zadovoljavaju svoje potrebe ili navike“.
(Capital)
Ekonomija
NAKON ŠTO SE DODIK NAGODIO SA AMERIKANCIMA: Da li se sprema tiha privatizacija Lutrije Srpske? (VIDEO)
06. Nov. 20250
Ekonomija
IMA 23 GODINE I SAMO GODINU DANA RADNOG STAŽA: Lutrija RS dobila novu v.d. direktoricu
08. Apr. 20240
Ekonomija
HAOS U LUTRIJI RS: Aparati greškom isplatili stotine dobitaka
23. Sep. 20220
Ekonomija
PREKRŠILI USTAV I ZAKON: Dodikov kum preuzima Lutriju RS
27. Sep. 20210
Evropa
VON DER LEYEN VIŠE NIJE MOGLA DA ŠUTI, OŠTRO SE OBRATILA TRUMPU: "Ne miješaj se u politiku Evrope!"
Prije 7 min0
Mini market
OSVRT AVDE AVDIĆA: I, zato, gospon Plenković, čuvajte Republiku Srpsku!
Prije 17 min0
Estrada
BANJALUČKA ŠKOLA OSTALA BEZ 40.000 KM: Aci Lukasu ne daju da organizuje ni humanitarni koncert u RS-u
Prije 21 min0
Regija
AMBASADORI ČLANICA EU: Odobravanje pregovaračkih pozicija za pet poglavlja Crne Gore
Prije 28 min0
Ekonomija
VUČIĆEV EKONOMSKI TIGAR U PROBLEMIMA: Nestašica eura u mjenjačnicama u Srbiji, panika među građanima
09. Dec. 20250
Ekonomija
JEDNA OD NAJVEĆIH INVESTICIJA U BiH: Gradi se fabrika na čak 20.000 kvadrata
10. Dec. 20250
Ekonomija
NEZAPAMĆEN SKANDAL TRESE DRŽAVU: Bivši općinski načelnik prodavao Elektroprivredi ukradenu struju
Prije 16h0
Ekonomija
LUKA PLOČE TRAŽI NOVAC OD BH. GIGANTA: Roba u blokadi, dugovi ostali
Prije 15h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.