Hronika
MUŠKARCA UDARIO GROM NA PLAŽI: Zabavljao se sa društvom, odjednom je nešto puklo, snimak je zastrašujući
17. Sep. 20240
Od udara groma u Bangladešu svake godine poginu stotine ljudi. Službeni podaci pokazuju da je 2016. grom usmrtio više od 2.000 ljudi, među kojima 82 u samo jednom danu u maju, a većina žrtava nije službeno evidentirana.
Svijet
04. Avg. 2021 04. Avg. 2021
0
Svatovi su sišli s broda u gradu Shibganju, nedaleko od granice s Indijom, kako bi se sklonili od nevremena, kada ih je pogodio grom, rekao je za agenciju France-Presse vladin povjerenik za taj grad.
Sakib al-Rabby je rekao da je šesnaest ljudi umrlo nakon što su u razmaku od nekoliko sekundi pretrpjeli udar groma u zapadnom okrugu Chapainawabganju. Mladenka nije bila među njima, a mladoženja je povrijeđen.
Silovite monsunske oluje nedavno su pogodile Bangladeš, a u kišnim bujicama koje su zahvatile okrug Cox’s Bazar na jugoistoku zemlje, poginulo je dvadesetak ljudi, među njima šestero izbjeglih Rohindža.
Od udara groma u Bangladešu svake godine poginu stotine ljudi. Službeni podaci pokazuju da je 2016. grom usmrtio više od 2.000 ljudi, među kojima 82 u samo jednom danu u maju, a većina žrtava nije službeno evidentirana, prenosi "Index".
Nezavisno tijelo ocijenilo je da je ove godine grom odnio 349 života. Neki stručnjaci misle da je sječa šuma uzrok sve većeg broja žrtava udara groma. Pokušavajući ublažiti posljedice klimatskih promjena i broj žrtava groma, ova zemlja južne Azije posadila je stotine hiljada palmi.
Hronika
MUŠKARCA UDARIO GROM NA PLAŽI: Zabavljao se sa društvom, odjednom je nešto puklo, snimak je zastrašujući
17. Sep. 20240
Hronika
UŽAS U SUSJEDSTVU: Ženu ubio grom, podlegla povredama u bolnici
18. Avg. 20240
Hronika
UZNEMIRUJUĆE SCENE: Mladu majku ubio grom na plaži, sve snimila nadzorna kamera (VIDEO)
18. Nov. 20231
Vijesti
JAKO NEVRIJEME: Grom u bh. gradu pogodio saobraćajnicu
21. Okt. 20230
Šareni svijet
ODLAZAK ATLETIČARA KOJI JE 13 PUTA BIO PRVAK SVOJE DRŽAVE: Nastupio na olimpijskim igrama u Seulu i...
Prije 13 min0
Politika
MINISTAR KENAN MAGODA TVRDI: "Neće biti više zaštićenih funkcija u Sarajevu"
Prije 23 min0
Jeste li znali
EFIKASNO I SIGURNO; OVO SU TOP 3 BIZNIS RUTINE: Vrijeme je jedan od najdragocjenijih resursa...
Prije 24 min0
Vijesti
FEDERALNI ZAVOD PIO/MIO: Isplata uvećanih penzija počinje...
Prije 32 min0
Svijet
DRAMA NA CRVENOM MORU: Američka vojska izgubila zrakoplov vrijedan 60 miliona dolara, pao je u more nakon...
29. Apr. 20250
Svijet
PUTINOVO NAJMOĆNIJE ORUŽJE: Stigli su iz više od 67 zemalja, sve se odvija pred očima Zapada i niko ne reaguje... (FOTO)
Prije 7h0
Svijet
GORI NA BLISKOM ISTOKU: Izrael izveo silovite udare na Bejrut, uslijedio je odgovor...
28. Apr. 20250
Svijet
EKSPLOZIVAN GOVOR POBJEDNIKA NA KANADSKIM IZBORIMA: "Predsjednik Trump pokušava nas slomiti kako bi Amerika mogla..."
29. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.